- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

İSU YATIRIMLARINI FUARDA TANITTI

Hizmet sahası olan Kocaeli genelinde son 6 yılda gerçekleştirdiği yatırım ve hizmet atağı ile şehri sağlıklı ve fenni altyapıya kavuşturan, kayıp kaçak oranını yüzde 35’ler seviyesine düşüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, gerçekleştirdiği önemli proje ve yatırımlarını fuarda tanıttı.

[1]İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan ve 4 gün süren Wateco’10 5. Su, Atık Su, Çevre Teknolojileri, Altyapı ve Tesisleri Fuarı’na, İSU’ nun yanı sıra Konya (KOSKİ), Bursa (BUSKİ), Eskişehir (ESKİ) Su ve Kanalizasyon İdarelerinin bulunduğu kamu kurumları ile atıksu, içmesuyu ve arıtma teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmalar yer aldı.

İSU Genel Müdürlüğü yaklaşık 60 m2 alanda stantta, Türkiye genelinde bir ilk olarak gerçekleştirdiği radyo frekanslı sayaç sistemi, fiziki kayıp kaçağı azaltarak içmesuyu hatlarını kontrol altına alan basınç yönetim sistemlerinin yanı sıra Türkiye’nin en fazla ileri biyolojik atıksu arıtma tesisleri, koku giderici üniteler ve arıtma çamurlarının yakılması, Türkiye’nin en büyük atıksu arıtma tesislerinden biri olacak Gebze Atıksu Arıtma Tesisini, İzmit Bulvar Yağmursuyu Projesi, sel felaketi yaşayan Pakistan’a gönderilen içmesuyu arıtma tesisleri ile köylerde yapılan içmesuyu  ve arıtma tesislerini tanıttı.

Projeleri ile fuarı gezen katılımcılardan büyük ilgi gören İSU’ nun standını ziyaret edenlere Kocaeli’nin ünlü pişmaniyesi ikram edilerek, çalışmaların yer aldığı broşürler ve tanıtım cd’ leri hediye edildi.