İTFAİYE FİLOSUNA 5 YENİ ARAÇ DAHA


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi merdivenli ve çok amaçlı 5 adet itfaiye aracını daha filosuna katıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi muhtemel yangınlara anında müdahale edebilmek amacıyla güçlü ve tam donanımlı 5 yeni araç alıyor. İkisi teleskopik merdivenli üçü çok amaçlı 5 adet itfaiye aracının alım ihalesi Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu`nda gerçekleştirildi. İhaleye 5 firma teklif verdi. Firmalar iki ayrı modeldeki araçlara ayrı ayrı ve toplam bedelli teklifler sundu. Araçlar ihalenin sonuçlanmasıyla birlikte sözleşmenin yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde teslim edilecek.

İHALESİ YAPILDI
Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu`nda yapılan ihalede 2 adet merdivenli itfaiye aracı için Volkan İtfaiye Malzemeleri 1 milyon 571 bin TL, Ankara Çelik ise 2 milyon 284 TL teklif sundu. 3 adet çok amaçlı ilk müdahale aracı için ise Volkan İtfaiye Malzemeleri 929 bin TL, Ankara Çelik  1 milyon 38 bin TL ve Katmerciler Araç Üstü Ekipman 1 milyon 50 bin TL teklif verdi. Kurulun değerlendirmesinin ardından, ihaleyi kazanan firma ya da firmalar 3 ay içerisinde araçları teslim edecek.

Araçların özellikleri

Teknik donanımları ileri teknolojiyle ürünü olan araçlarda güçlü motorlar bulunuyor. Ayrıca araçlarda, araç kapasitesi dâhilinde her türlü yükte, aracın tırmanabileceği ve inebileceği en fazla eğimde fonksiyonunu tam olarak yerine getirebilecek özellikte park freni ve motor freni bulunacak.
En az 4 parçalı ve yüzde 75 derece aşağı hareket edebilen ve 360 derece dönebilen merdivenli itfaiye aracı da aynı şekilde tam donanımlı olacak. 30 metre yüksekliğe ulaşması en fazla 50 saniye olacak merdivenler teleskopik olarak açılıp kapatılacak. Vinç olarak da kullanılabilecek merdiven asgari 3 ton yük taşıyabilecek. 270 kilogram taşıma kapasiteli sepetten su da verilebilecek. Tüm emniyet gereklerinin yerine getirileceği araçlarla birlikte çok sayıda malzeme ve gereç de verilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık