İzmit Belediyesi Engelsiz Bir Şehir İçin Ağaç Dikti


İzmit Belediyesi Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. “Engelsiz Kariyer” konulu seminerle engellilere istihdam fırsatları yaratmayı hedefleyen belediye, engellilere dikkat çekmek amacıyla da hatıra ormanı oluşturdu.

İzmit Belediyesi tarafından Gündoğdu Bölgesi’nde organize edilen ağaç dikim etkinliğe, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, İzmit İlçe Jandarma Komutan Vekili Üstteymen Müslüm Okçu, Genel-İş Sendikası Başkanı Vedat Yoldaş, İzmitli muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, engelliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

HEDEFİMİZ “ENGELSİZ İZMİT”

Fidan dikimi sonrası bir açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’’3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında pek çok etkinlik yapıyoruz. Amacımız engelli sorunlarına çözüm bulmak ve bu sorunlara dikkat çekmek. İzmit Belediyesi olarak “ Engelsiz bir İzmit” hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye Engelliler konusunda yapacağımız daha çok iş var. Eksiklerimizi gidermek için çok çalışmalıyız. Biz engellisiyle engelsiziyle toplum olarak bir bütünüz. Birbirimizin dertlerini birlikte dertleniriz sevincimizi de birlikte paylaşırız. Onun için büyük bir milletiz ve aileyiz” diye konuştu.

DUYARLILIK BİR GÜNLE SINIRLI KALMAMALI

Ağaç dikme töreninde konuşan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya da ‘’Engelliler hakkındaki bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetinin herkesin sorumluluğu içerisinde olduğunu belirterek, “Engellilere gösterdiğimiz ilgi bu günden ibaret kalmamalıdır. Engellilere yönelik faaliyetlerinize her gün devam etmeliyiz. İzmit Belediyesi bu anlamda istikrarlı bir çalışma içerisinde. Bugün burada olmaktan büyük keyif aldım” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık