İZMİT BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ MUHTEŞEMDİ


İzmit Belediyesince bu yıl 3.sü gerçekleştirilen sünnet şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Şölen kapsamında 190 çocuk sünnet ettirildi. İzmit Belediyesi önünde toplanan çocuklar, hatıra fotoğrafı çekildikten sonra bando eşliğinde İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Belediye Başkan Yardımcı Hüseyin Üzülmez, aileleriyle birlikte kortej yürüyüş gerçekleştirildi. Sünnet Şölenine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Fehim Kılıç, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, ve muhtarlar da katıldı.
HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN
Şölende Konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’’Çoçuklar, bizim gözbebeğimizdir.Hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sünnetlerini hep beraber yapıyoruz. Bizlerde çok mutluyuz buradaki sünnet olan çocuklar sadece annelerin ve babaların çocukları değil hepimizin çocukları.Yarınlarımızın ,bayrağımızın, ülkemizin, şehrimizin her şeyimizin sahipleri bu çocuklar. Onun için güzel yetişmeli, güzel okumaları, spor yapmaları ve bu tür etkinlikleri güzel geçirmeleri, yarınlarda daha güçlü olmaları için çalışıyoruz. İzmit Belediyesi olarak çocuk dosttu belediyeyiz. 2 yılda 40 adet park ve oyun sahaları yaptık. Mahallede çocuklar için sinemalar açtık ve bu yıl 11 farklı yerde yüzme havuzları kurarak yaklaşık 10000 çocuğumuza yüzme öğreteceğiz, Geleceğimiz olan bu çocuklarımıza hizmet etmek görevimiz’’ dedi.
DOYASIYA EĞLENDİLER
İzmit Belediyesi tarafından sünnet ettirilen çocuklar fuardaki lunaparkta gönüllerince eğlendiler. Çocukların mutluluğuna Başkan Doğan da ortak oldu. Daha sonra sünnet çocuklar için mevlüt okutuldu. İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu ve İzmitli hocalar Şener İnce, İlyas Savaş, İbrahim Eren, Yusuf Sönüksün okudukları Kuran-ı Kerim ve mevlüdün ardından ikramlarda bulunuldu.
GÜNEŞ SAHNESİNDE FİNAL
Kocaeli Fuar alanın Güneş sahnesinde devama eden sünnet şöleninde sahne alan İzmit Belediye Mehteran takımı ve sanatçı Hüseyin Goncagül ve ekibi beğeniyle izlendi. Sanatçı Hüseyin Goncagül ve İbiş’in skeçleri sünnet çoçuklarını kahkaya boğarken, illüzyonist Erkan Obüs’ün gerçekleştirdiği sihirbazlık gösterileri de büyük ilgiyle izlendi. Bu gösteri sırasında büyükler de en az küçükler kadar eğlendi. Şöleni havai fişek gösterisi ile son buldu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık