İZMİT BELEDİYESİNDEN YOĞUN RAMAZAN PROGRAMI


İzmit Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle yoğun bir program hazırladı.Oldukça zengin olan Ramazan programı 11 Ağustos Çarşamba günü start alacak ve 7 Eylül Salı gününe kadar devam edecek.

HER MAHALLEDE ETKİNLİK

Halkevi ve Doğukışla başta olmak üzere etkinlikler Kuruçeşme’den,Alikahya ve Akmeşe’ye kadar geniş bir yelpazede gerçekleşecek. Hemen her mahallede bir etkinlik olacağını söyleyen Belediye Yetkilileri” İzmitli hemşehrilerimizin dolu dolu bir Ramazan geçirmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık” dediler. Çanakkale Seddül Bahir Savaş Müzesi, Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Büyükşehir Belediyesi TIR Tiyatrosu, Burak Sezen Çocuk Şov ve Çevre Tiyatrosu Sanat Evi kentin dört bir yanında çeşitli etkinliklerle halkla buluşacak.Yetkililer,Ramazan ayı boyunca hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik programlar düzenlediklerini söylediler. Halkevi ve Doğukışla’da ay boyunca animasyonlar,yarışmalar,kukla gösterileri,Hacivat-Karagöz orta oyunları İzmitlilere güzel bir Ramazan geçirtecek.

ÇOCUK PROGRAMI SAAT 18.00 DE

Çocuklara yönelik etkinlikler 11 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00 de Belediye önünde Çevre Tiyatrosu Sanat Evi oyuncularının karagöz-Hacivat,palyaço gösterileri ile start alacak.Bu etkinlikler Ramazan ayı boyunca 28 ayrı noktada tekrarlanacak.

Kocaeli Bölge Tiyatrosu Kavuklu Pişekar Tiyatro oyunu 19 Ağustos Perşembe akşamı Mevlana Kültür Merkezi’nde başlayacak ve sırasıyla Akmeşe,Doğukışla,Alikahya havuzbaşı, Şirintepe ve Turgut Mahallesi Çınaraltı’nda halkla buluşacak.Program saat 22.30 da başlayacak.

Burak Sezen Çocuk Şov gösterileri ise 12 Ağustos Perşembe akşamı Doğukışla’da başlayacak ve 7 Eylül Salı Tavşantepe İlköğretim Okulu bahçesinde sona erecek.Bu etkinliğin başlama saati de 22.30 olarak belirlendi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık