İZMİT MEDYA EVİ AÇILDI


Sosyal belediyecilik anlamında önemli işlere imza atan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, spor evleri ve emekli evlerinin ardından İzmit Medya Evi’ni de hizmete açtı. İzmit Belediyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile hizmete açılan İzmit Medya Evi ilimizde basın veren tüm medya mensuplarına hizmet verecek.

ŞEHRİN MERKEZİNDE

İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkı’nda yapılan düzenlemelerle birlikte yerel basının kullanabileceği çok şık bir mekanı gazetecilere kazandırdı. Şehrin merkezinde, 60 metrekare alan üzerine kurulu, içinde bilgisayarlar, internet bağlantısı, satranç takımları, televizyonlar ve güvenlik kameralarının bulunduğu kapalı ve açık alandan oluşan Medya Evi’nde yiyecek ve içecekler basın mensuplarına %50 indirimle verilecek.

KATILIM YOĞUNDU

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen törenle hizmete açıldı. Medya Evi’nin açılış törenine kent protokolü büyük ilgi gösterdi. Törene, AK Parti Milletvekili Fikri Işık, ve Zeki Aygün, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Vali Yardımcıları Ali Sözen ve  Mustafa Pekdemir,  Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,  İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Genel Meclis Başkanı Fehim Kılıç, MHP MYK üyesi Saffet Sancaklı, Basın İlan Kurumu Kocaeli Şube Müdürü Muharrem Mermertaş, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, İŞKUR Müdürü Öztekin Kaşukci, İl Turizm Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

GERÇEK GAZETECİLERE DESTEK OLUN

Törende konuşma yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, Kocaeli’nde yerel basının oldukça güçlü olmasına vurgu yaparak, böyle bir medya evine kavuşmalarının kendileri için büyük mutluluk kaynağı olduğunu söyledi ve İzmit Belediye Başkan Nevzat Doğan’a teşekkür etti. Halit Yılmaz açılışa katılanlara “sizden cemiyet olarak ricamız gerçekten bu mesleğe gönül vermiş ve hakkıyla yapan kişileri desteklemenizdir. Maalesef bizim içimizde de bu mesleğin sömürücüleri giderek artmaktadır. Her gazeteciyim diyene ilan desteği vermeyin” dedi.

BURASI SİZİN YERİNİZ

Kocaeli kentinin özgür ve güçlü bir medyaya sahip olduğunu ifade eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “medya da bu kentte işini dürüst, etik ve tarafsız şekilde yürütmelidir” dedi. İzmit Belediyesi olarak ilkeli bir duruşa sahip olan tüm basın kurumlarının yanında olduklarını söyleyen Başkan Doğan, şehrin merkezinde bulunan bu alanı siz gazetecilere, medya mensuplarına hediye ediyorum. Burası artık sizin yeriniz. Şehrin sokaklarında, soğukta ya da sıcak altında değil burada rahat içinde haberlerinizi yazacak, sohbet edeceksiniz. Bizler artık sizleri görmeye buraya gelecek, toplantılarımızı burada yapacağız” dedi. Başkan Doğan, basın mensuplarının arzu etmeleri halinde Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’ni de kullanabileceğini söyledi.

IŞIK: EV SAHİBİ OLMANIZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Açılışta söz alan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise gazetecilerin bir evinin olmasını istediklerini, bu yönde çalışma yaptıklarını ancak istedikleri sonuca ulaşamadıklarını dile getirdi, “İnşallah Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte bunun üstesinden geleceğiz. Bu meslekten para kazanan gazetecilere de sıcak bir yuva kazandıracağız” diyen Fikri Işık Medya Evi’nin açılmasına destek olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti.

DOĞAN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Açılış konuşmalarının ardından Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, katkılarından dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ederek plaket takdim etti. Tören Medya Evi’nin gezilmesi ve kokteyl ile sona erdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık