İzmitkent 5. Etap satışa çıkarıldı


Dar gelirli vatandaşlar için yapılacak olan İzmitkent 5. Etap Konutları satışa çıkarıldı

İzmitkent 5. Etap satışa çıkarıldı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Kent Konut AŞ, bir sosyal konut projesini daha hayata geçiriyor. Gebze’de Kirazlıpınar Konutları’nı satışa çıkaran Kent Konut, İzmitkent 5’inci Etap projesini satışa çıkardı. Basın toplantısıyla satışa çıkarılan projede 1+1 ve 2+1’den oluşan farklı metrekarelerde dairelerin yer alıyor. 8 blok bulunan proje 494 daireden oluşacak ve 387’si satışa sunulacak.

 

KOCAELİ SAĞLIKLI BÜYÜYOR

Fuar alanındaki Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Kent Konut AŞ Genel Müdürü Metin Kalafat, yetkililer ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kent Konut’un kentin sağlıklı gelişimi ve büyümesi için örnek çalışmalar yaptığını vurguladı.

 

DAR GELİRLİ AİLELER KONUT SAHİBİ OLACAK

Farklı projelerin devam ettiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Öncelikli amacımız kar etmek değil. Kent Konut sadece ticari amaçla kurulmuş bir şirket değil. Asıl gayemiz dar gelirli aileleri konut sahibi yapmaktır” şeklinde konuştu. “Halkımızın önüne daha güzel projelerle çıkmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu bakımdan kenti rahatlatıcı küçüklü büyüklü istimlâkler gerçekleştiriyoruz. Kentle bütünleşmek istiyoruz” dedi.

 

ÖDEME KOLAYLIĞI

Kent Konut AŞ Genel Müdürü Metin Kalafat ise Eski İstanbul Yolu üzerindeki İzmitkent 1, 2, 3 ve 4. Etaplardan sonra 5. Etabın da satışa çıkarıldığını söyledi. Projede 1+1 ve 2+1 daireler olacağını söyleyen Kalafat, uygun ödeme koşullarıyla dar gelirli vatandaşların daire sahibi olabileceklerini belirtti.

 

HERKES BAŞVURU YAPABİLECEK

Herkesin başvuru yapabileceği proje için herhangi bir şart aranmayacak. Konutlar ön kayıt sistemiyle satılacak ve satışa sunulan daire adedinden fazla başvuru alınması durumunda hak sahipliği kurası çekilerek asil ve yedek üyeler belirlenecek. İnşaatlar belli bir seviyeye geldiğinde daire belirleme kuraları çekilecek.

 

PEŞİNAT 3 TAKSİTE BÖLÜNECEK

Çeşitli ödeme kolaylıkları sağlanmış olan projede daire bedelinin yüzde 25 olarak alınan peşinat bedeli 3 taksite bölünecek. Geri kalan bedel anlaşmalı bankalardan kredi kullandırılacak. Proje içerisinde 2 adet çocuk oyun grubu, 2 adet çardak, 1 adet basketbol sahası, açık otopark ve yeşil alan peyzajları yer alıyor.

 

 

DAİRE PLAN, M²’LERİ VE FİYATLARI

 

1+1, 55 m² Zemin katlar 45 bin 375 TL
1+1, 59 m² 1. ve 2.Bahçe Katlar 48 bin 675 TL
1+1, 59 m² Zemin Katlar 50 bin 740 TL
1+1, 59 m² Normal Katlar 52 bin 215 TL
2+1, 81 m² 1. 2. ve 3.Bahçe Katlar 66 bin 825 TL
2+1, 81 m² Zemin Katlar 69 bin 660 TL
2+1, 81 m² Normal Katlar 71 bin 685 TL
2+1, 82 m² 1. 2. ve 3.Bahçe Katlar 67 bin 650 TL
2+1, 82 m² Normal Katlar 72 bin 570 TL

 

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık