İzmitkent 5. Etap’ta kuralar çekildi


İzmitkent 5. Etap Konutları için hak sahipliği kurası noter huzurunda gerçekleştirildi.

İzmitkent 5. Etap’ta kuralar çekildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut’un sosyal konut projelerinden olan İzmitkent 5. Etap Konutları’nda hak sahipliği kurası çekildi. Hak sahiplerinin kesinleşmesinin ardından tam liste www.kentkonut.com.tr  adresinden yayınlanacak. Körfez 1. Noteri Metin Özdamgacı’nın gözetiminde gerçekleştirilen kura çekilişine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin yazıcı, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, daire sahibi olmak isteyen vatandaşlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

HERKESİN HAYALİ EV SAHİBİ OLMAK

Antikkapı Restoran’da programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kura çekilişinin herkese hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu. Herkesin başını sokabileceği bir ev hayal ettiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Allah kimseyi evsiz barksız bırakmasın. Kentimizde konut sahibi olmak isteyip de olmayan kimse kalmasın istiyoruz. Bu yüzden özellikle sosyal konutlara önem veriyoruz” dedi.

 

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Tek başına konut yapmanın zorluklarını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “”Bu yüzden toplu konut projelerini önemsiyoruz. Sosyal donatıları ve alt yapısıyla bu konutlar daha iyi oluyor. Deprem bölgesinde oturuyoruz. Konutlarımız mezarımız olmasın istiyoruz. Depreme dayanıklı konutlar üretmek zorundayız. Sizi ve çocuklarınızı konut sahibi yapana kadar durmak yok yola devam” şeklinde konuştu.

 

SON BAŞBURU TARİHİ 9 NİSAN PAZARTESİ

Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat ise 27 Şubat 2012 tarihlerinde başlayan başvuruların 26 Mart 2012’de sona erdiğini ve 2087 kişinin İzmitkent 5. Etap’tan konut almak için başvuruda bulunduğunu belirtti. Kura listelerinin noter huzurunda hazırlandığını söyleyen Kalafat, kura çekilişiyle hak sahibi olmayı kazananların 4 Nisan 2012 Çarşamba gününden itibaren başvuruda bulunabileceklerini kaydetti. Son başvuru tarihinin 9 Nisan Pazartesi günü olduğunu belirten Kalafat, projede toplam 494 dairenin yer alacağını ifade etti.

 

TAM LİSTE WWW.KENTKONUT.COM.TR’DE

Yoğun ilgi gösterilen ve 2087 kişinin başvurduğu proje kapsamında asil ve yedek üyeler belirlendi. Noter huzurunda 8 bloktaki 387 daire satışı için hak sahipliği kurası yapıldı. İnşaatlar belli bir seviyeye geldiğinde daire belirleme kuraları çekilecek. Engelli kontenjanı için ayrılan daire sayısı kadar başvuru yapıldığı için başvuran engelli vatandaşlar direk hak sahibi oldu. Kura çekilişi sonucu daire almaya hak kazananların tam listesi yarın (4 Nisan Çarşamba) www.kentkonut.comtr adresinden yayınlanacak.

 

PEŞİNAT 3 TAKSİTTE ÖDENECEK

Çeşitli ödeme kolaylıkları sağlanmış olan projede daire bedelinin yüzde 25 olarak alınan peşinat bedeli 3 taksite bölünecek. Geri kalan bedel anlaşmalı bankalardan kredi kullandırılacak. Proje içerisinde 2 adet çocuk oyun grubu, 2 adet çardak, 1 adet basketbol sahası, açık otopark ve yeşil alan peyzajları yer alıyor.

 

DAİRE PLAN, M²’LERİ VE FİYATLARI:

·        1+1, 55 m² Zemin katlar:                        45.375 TL

·        1+1, 59 m² 1. ve 2.Bahçe katlar:           48.675 TL

·        1+1, 59 m² Zemin katlar:                        50.740 TL

·        1+1, 59 m² Normal katlar:                       52.215 TL

·        2+1, 81 m² 1. 2. ve 3.Bahçe katlar:       66.825 TL

·        2+1, 81 m² Zemin katlar:                        69.660 TL

·        2+1, 81 m² Normal katlar:                       71.685 TL

·        2+1, 82 m² 1. 2. ve 3.Bahçe katlar:       67.650 TL

·        2+1, 82 m² Normal katlar:                       72.570 TL

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık