İZMİTLİLER ARİF ŞENTÜRK İLE COŞTU


İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri coşku içinde geçiyor. Kentin dört bir yanındaki etkinliklerle vatandaşlar renkli bir Ramazan geçiriyorlar.

DOĞU KIŞLA’DA ŞENTÜRK VARDI

Ramazan etkinliklerinin ağırlıklı noktası olan Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda Rumeli kökenli ünlü sanatçı Arif Şentürk konser verdi. Rumeli Türkülerinin usta ismi Arif Şentürk, söylediği birbirinden güzel ve hareketli Türküleriyle İzmitlilere unutamayacakları bir gece yaşattı. İzmitliler, Şentürk’ün söylediği Türkülere eşlik ettiler. Ünlü sanatçı İzmit’teki Ramazan coşkusuna hayran kaldığını belirterek etkinlikler için İzmit Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kültür Tepesindeki etkinlikte ise sihirbaz, ateşbaz, balon şov ve fasıl programı başta çocuklar olmak üzere yüzlerce kişiyi eğlendirdi. Bu arada Yürüyüş Yolu’nda da fasıl etkinliği yapıldı.

YENİDOĞAN’LILARDAN BÜYÜK İLGİ

Yenidoğan Mahallesi Kültür Merkezi önünde düzenlenen Hacivat-Karagöz ve İllüzyonist gösterileri mahalle sakinleri tarafından büyük ilgi gürdü. “Karagözcü Abi” tiyatrosu Nihat Tombul’un seslendirdiği Hacivat-Karagöz gölge oyunu ile İllüzyonist Kamuran Türkmen’in gösterileri özellikle çocuklar büyük ilgisini çekti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık