İZMİT’TE FESTİVAL HAVASI HİSSEDİLECEK


 

İZMİT’E YAKIŞIR BİR FESTİVAL YAPILACAK

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, Hoşgörü Festivali ile ilgili henüz bir çalışma yapılmadığına yönelik ÇEKÜL Vakfı Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah’ın ortaya attığı iddialara yanıt verdi. Acar yaptığı açıklamada bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

İZMİT’TE FESTİVAL HAVASI HİSSEDİLECEK

Bu yıl Pişmaniye Festivali etkinlikleri ile birleşecek Hoşgörü Festivali’nin tüm İzmit halkı tarafından beğenilecek ve ses getirecek bir konseptle hazırlandığını ifade eden Ayhan Acar, “ Pişmaniye ve Hoşgörü Festivali’nin hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sayın Gülşah’ın iddia ettiği gibi başlamayan bir hazırlık söz konusu değil. İddia edilenin tersine hazırlıkların son aşamasına gelinmiştir. Festival programı tüm detayları göz önüne alınarak son derece profesyonel bir şekilde hazırlanıyor. Yurtdışından gelecek konuklarımız içinde son hazırlıklar tamamlanmak üzere. Bu yıl çok daha iddialı ve İzmit’e yakışan bir festival yaşayacağız.

FESTİVALİN RUHUNA TERS,TALİHSİZ AÇIKLAMA

Hoşgörü Festivali kapsamında yapılacak etkinlikler öncesinde ÇEKÜL Vakfı Kocaeli Temsilcisi Sayın Numan Gülşah’ın festivalin ruhuna ve adına ters bu açıklamaları duymak beni ve ekibimi son derece üzdü. Numan Gülşah’ın programın detayları ile ilgili bilgi sahibi olmaması festival hazırlık komitesinde yer almamasından kaynaklanmaktadır. Ancak festival kapsamında yapılan etkinlikleri görünce sayın Gülşah’ın yaptığı açıklamanın ne kadar yanlış ve şanşsız bir açıklama olduğunu kendisi ve tüm kamuoyu anlayacaktır. Pişmaniye ve Hoşgörü Festivali’nin son derce renkli ve ismine yakışır şekilde geçeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Acar, festivalin tüm detaylarının hafta içerisinde düzenlenecek bir toplantı ile kamuoyu ile paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık