Kadın Meclisinden El Emeği


Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi, ev hanımlarının el becerilerini ortaya koyarak aile bütçelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla, Fuar Müdürlüğü ve Mahalle Muhtarlarının işbirliğiyle “El Emeği Pazarını” açtı.

Ev Hanımlarından “EL EMEĞİ PAZARI”

Mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ev hanımları, el emeği göz nuruyla ürettikleri her türlü örgü, dantel, nakış, hediyelik ve süs eşyalarını pazarda sergileyip satma fırsatı bulacak. Her hafta farklı bir mahalleye yer verilecek olan pazar alanı, fuar sezonu boyunca açık kalacak.

Katılım Yoğundu

Kocaeli kent konseyi kadın meclisi başkanı Av.Emel Ceylan Balcıoğlu ve yönetimi, Kent konseyinden ( Eski Belirpaşa Belediye Başkanı ) Abdullah KÖKTÜRK, Muhtarlar derneği Başkanı Vedat YOLDAŞ, Derince kadın meclisi, Başiskele kadın meclisi ve parti temsilcileri de katıldılar.

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi bu çalışmasıyla, Kadınların sosyal hayata aktif katılımını sağlamayı,Kadınların el emeklerini değerlendirebilecekleri bir alan oluşturmayı, Kadınların aile ekonomisine katkı sağlayarak özgüvenlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık