- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

KADIN MECLİSLERİ GEBZE’DE BULUŞTU

[1]

Kocaeli’de kurulmuş olan Kent Konseyleri’nin Kadın Meclisleri, Gebze Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

Kocaeli, Derince, Gölcük, Başiskele ve  Kartepe kadın meclislerinin katıldığı toplantının ilki Kocaeli’nde gerçekleşmişti. Yapılan ikinci toplantı Gebze Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysel Kolsuz’ un talebiyle Gebze’de gerçekleşti.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Kent Konseyi Başkan Vekili Erol Bayındır, Gebze Kent Konseyi Genel Sekreteri A. Esat Ural, Gebze Kent Konseyi Kadın Meclisinden başkan Aysel Kolsuz ve başkan yardımcısı Şermin Delipınar, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, Gebze Gençlik Meclisi Başkanı Elif Gülhan Balcı,  ilçe kadın meclislerinin değerli başkan ve üyelerinin bulunduğu geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda Gebze’de ekonomik anlamda hür ve sosyal kadın portresine ulaşmak için atılacak adımların neler olabileceği üzerine sohbetler yapıldı.
İmkanları Seferber Edeceğiz
Kadının toplumdaki yerinin güçlenmesi ve etkinliğinin artmasında, kadın meclislerine önemli görevler düştüğünü dile getiren Başkan Köşker, “Kadınlar bizim baş tacımız. Annemiz, eşimiz, kardeşimiz olan kadınlarımızın toplumda hak ettiği yeri alabilmesi, sesini daha gür çıkarabilmesi için kadın meclisleri önem taşıyor. Her zaman belirttiğimiz gibi; bir erkek bir kişiyi eğitir. Ancak bir kadın bütün bir ailenin eğitimine katkı sunar. Kadınlarımızın hak ettiği yeri alabilmesi için çalışan kadın meclislerine katkı sunabilmek adına imkanlarımızı seferber edeceğimizi buradan bir kez daha hatırlatmak isterim. Taşın altına elini koyan kadın meclisleri üyeleri ve yöneticilerine bu zorlu görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

Amaç Farkındalık Yaratmak
Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu: Gebze Kadın Meclisinin çok aktif bir üye potansiyeline sahip olmasının kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Gebze’de kadınların bilinçlendirilmesi adına yapılabilecek çalışmalarda her konuda destek olabileceklerini de vurguladı. ‘’Hedefimiz, farkındalık yaratıp, bir amaç uğruna gönüllü olarak güzel çalışmalara imza atmak olmalıdır. ‘’dedi.
Bir sonraki toplantının Derince’de yapılmasına karar verildikten sonra  Eskihisar sahilinde yapılan yürüyüş ve Osman Hamdi Bey’in Müze ziyaretinin ardından toplantı sonlandırıldı.