KADINLAR MATİNESİ KOCAELİ KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİYLE CANLANDI


Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen bu sene ikincisi düzenlenen Kadınlar Matinesi yoğun ilgi gördü.

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından KORKMAZ Çelik Tencere sponsorluğunda gerçekleştirilen Kadınlar Matinesi Antikkapı Restoran’ta gerçekleştirildi. KORKMAZ Çelik Tencere yetkililerinden Berna Altınay ve Gökalp Çobanoğlu’nun yer aldığı matine, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu’nun misafirlerini selamlamasıyla başladı.

MATİNE’YE GENİŞ KATILIM

Sanatçı Aysel Demircan’ın  sahne aldığı matineye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı Nermin Tol, Sima Vakfı yetkilileri, Trabzonlular Derneği yetkilileri, Türkiye Yardım Sevenler Derneği, İzmit Huzurevi Derneği, Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği ve sivil toplum temsilcileri  Ak Parti, DSP ve MHP temsilcileri katıldı

MİLLETVEKİLİ GÖNÜL KONUŞTU

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu’nun konuşmasından önce acil bir işi nedeniyle gitmesi gereken Milletvekili Sibel Gönül konuşmasını yaparak ayrıldı.

KADIN MECLİSİ BAŞKANI “ANLAYIŞ DEĞİŞMELİ” DEDİ

Açılış konuşmasını yapan Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu erkek egemen toplum anlayışının değişmesi gerektiğini söyleyerek “Aynı amacın, aynı hasretin, aynı paydaşın gezindiğini görmenin heyecanı ve aynı duyguların dile gelmesi ile söze başlamanın güzelliğini yaşıyorum. Sevginin gönüllerde yeşerdiği, ekilen birliktelik tohumlarının çimlendiği, emeklerin ipe un serilmediği bir anı paylaşmaktan yana kendimi bahtiyar hissediyorum. Biz bugün sazı, sözü ve kadının narin ruh yapısı ile bir eğlencenin eğlenenleri olmaktan öte yarınlar için birlikteliğimizi güçlendirmek ve birbirimize güç vermek için buradayız. dedi.

KADINLARA HEDİYELER VERİLDİ

Kadınlar Matinesine katılan bayanlara günün anısına Serap Soysal’ın yemek tarifi kitabı ve mutfak önlüğü hediye edildi. Matine boyuncu çiçek dağıtan Çiçekçi Kızlar matineyi renklendirdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık