KANDIRA BELEDİYESİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM İÇİN KREŞ AÇIYOR


Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan okul öncesi eğitim ve çalışan bayanların çocuklarını bırakabilecekleri kreşi hayata geçiriyor. Belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar ile Prof. Turan Güneş Kültür Merkezi’nin idari binasının üst katı okul öncesi çocuklar için kreş yapımı için çalışmalar başlatıldı.
Yaklaşık 25 Çocuğa hizmet verebilecek kapasitede olan Kreş’te her şey düşünülenin üzerinde yapıldı. Yapılan kreş içerisinde Oyun salonu, Uyku Odaları, yemek salonu ve çocuklara özel tuvaletler yapıldı. Haftanın beş günü hizmet verecek olan kreş de çocuğunuzu güvenli ellere teslim edebilir, gözünüz arkada kalmadan çocuğunuzun beslenmesi, günlük uykusu ve bakımı, konunun uzmanları tarafından yapılacak ve göz nuru çocuklarınıza temel eğitimi verilecektir.
Belediye Başkanı Cengiz Kan konu ile ilgili yaptığı açıklamada,” Kandıra’da bir eksik ve ihtiyaç olan kreş problemini çözdüklerini dile getirerek çalışmalar tamamlandıktan itibaren eğitime başlayacak bu eğitim yuvasına velilerimiz gönül rahatlığı ile çocuklarını bırakabileceklerini belirtti.”

Kreş için ön başvuruları Prof. Turan Güneş Kültür merkezi idari binasında yaptırabilirsiniz. Tel: 5516275 irtibat Müjgan Köksal.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık