KANDIRA BELEDİYESİ SELDEN ETKİLENEN BÖLGELERDE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.


Kandıra belediyesi yaşanan sel felaketinden sonra sorunlu bölgelerde ortaya çıkan su baskınlarının önüne geçmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Son olara Ağva İstanbul caddesinde bulunan karayollarına ait kutu menfezin suyu taşımaması sonrasında taşan sular ile cadde sel sularından etkilenmişti. Etkilenen bölgede incelemeler yapan Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan belediye ekipleri ile birlik de kutu menfezin suyun girdiği taraf olan duvarın kırılması sonucu suyun akışı rahatlatılmış oldu. Karayolları ekipleri ve isu ile menfezin genişletilmesi ve dere yatağının temizlenmesi için gerekli yazışmaların yapıldığını belirten Başkan Kan yolun altından geçen dere yatağı için yapılan kutu menfezin yetersiz geldiğini, suyun hızlı aktığı zamanlarda menfezden geçemeyen suyun yola taştığını ve bu gibi su baskınlarının önlenmesi için kutu menfezin girişinde bulunan büzleri ve duvarı kaldırdık. Karayollarının ekipleri gerekli incelemeleri yaptıktan sonra çalışmalara başlayacağını belirtti.

Belediye ekipleri hafta sonu Ağva İstanbul Caddesi üzerinde bulunan dere yatağında yaptığı çalışmalar ile bazı bölgelerdeki suyun akmasını engelleyen yerlerde çalışma yaptı.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kan dere yatağı üzerinde bulunan bazı bölgelerde çalışmalar yaptı.Ekipleri ile birlikte çalışmalara katılan Başkan dereye yatağının temizlenmesi ve yolun altından geçen menfezin yeterli hale getirilmesi halinde su baskınlarının önüne geçilmiş olacağını belirtti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık