Kandıra da 9 okula spor sahası


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’da 9 okula basket ve voleybol sahası kazandırdı

Kandıra’da 9 okula spor sahası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, potasız okul bırakmamakta kararlı. Daha önce birçok okula ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesi kapsamında basketbol ve voleybol sahası yaptıran Büyükşehir, bu kez de Kandıra okullarında okuyan öğrencileri sevindirdi. Kandıra’ ya 9 okulun bahçesine, yarım dönümlük saha içine basket ve voleybol sahası kazandırdı.

OKULLARINDA SPOR YAPABİLECEKLER

Büyükşehir Belediyesi, ilimizde öğrenim gören öğrencilerin okullarında da spor yapabilmesi için her okula basketbol ve voleybol sahası yaptırıyor. Son olarak Büyükşehir Belediyesi Kandıra’nın Zafer, Yusufça, Kocakaymaz, Çerçili Sefa Sirmen, Bozburun, Özbay, Akçova, AKV Ballar ve Kaymazaraman İlköğretim okullarına basket ve voleybol sahaları kazandırdı.

28X17 METRE SAHALAR

Kandıra’nın 9 okulunda çift tabanlı olarak yapılan sahaların altına, 450 ton kadar kaba asfalt döküldü. Ardından üzerine daha ince bir asfaltla toplamda 800 tonluk bir malzeme kullanılmış oldu. 28 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğinde olan her bir saha, ortalama 500 metre kare, yani yarım dönümlük bir alana sahip. Bu saha içerisinde basket ve voleybol sahası olarak kullanılacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık