KANDIRA RAMAZAN ŞENLİKLERİ


Kandıra belediyesi tarafından düzenlenen ramazan şenlikleri çerçevesinde yıllar sonra kandıranın tarihi bir mekânı olan namazgâh da ilk teravih namazı ile başlayan geceden sonra çocuklar için de eğlence alanları oluşturuldu.

Belediye başkanı Cengiz kan tarafından planlanan namazgâh mesire alanında teravih namazı kılınması ve çocuklar için eğlence alanlarının oluşturulması vatandaşlar da tam destek görmeye devam ediyor. her akşam dolup taşan namazgah mesire alanına havaların sıcak olması da eklenince tam bir şenlik alanı oluyor.

Teravih namazını kılmaya gelen vatandaşlar çocuklarını bırakabilecekleri bir oyun alanı oluşturulması ve bu oyun gruplarının ücretsiz olası çocuklar için büyük bir eğlence oluyor. Büyükler namaz kılarken küçükler ise bu oyun alanlarında gönüllerince eğlenerek zaman geçiriyorlar. Teravih namazını kılan vatandaşlar ile sohbet eden başkan kan’a halkın büyük ilgi vardı. Bu alanda yıllar önce namaz kılınan alan da atalarımız bayram namazlarını bu alanda kılmışlar ve bu imkânı bizlere oluşturan ve tekrar namaz kılınmasını sağlayan belediye başkanı Cengiz kan’a teşekkür ettiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık