“Kaplan Maplan” çocuk oyunu izleyicilere sunuldu


VKV Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde ” Çocuk Tiyatrosu”

Kültür Merkezimizde “Kaplan Maplan” çocuk oyunu izleyicilere sunuldu.
Çocuklar için yapılacak her şeyin çok büyük bir özen ve sorumluluk duygusuyla yapılması gerektiğine inanan VKV Ford Otosan Kültür Merkezi programında, her ay çocuklar için yeni bir Tiyatro oyununa yer veriyor.
Tiyatro gösterisinde önce kokteylle ve ikramlarla karşılanan çocuklar renkli, eğlendirici, müziklerle görsel şölene dönüşen oyunla eğlendiler.

Oyunun konusu; Her şeyden korkan bir fare, yavaş salyangoz, sevgi dolu bir kirpi, kendilerini beğenmedikleri için başkalarıyla alay eden bir kuş ile köstebek arasında geçmektedir. Tüm olaylara bir ağacın tepesinden şahit olan bir yavru kelebek ile minik arı ve minik fareye istediği hayvan olması için destek veren bir büyülü ağaç oyunun renk karakterleridir.

Oyunun anafikri, kendi özelliklerini bilmenin ve onların güzel yanlarına sahip çıkmanın mutluluk getireceğidir.

Bir başka canlının güç, beceri ve güzelliklerine bakarak kendi becerilerini göremeyen bir fare, büyülü ağaç sayesinde önce bir kedi, sonra bir kaplana dönüşecek ama yine de hayal ettiği cesarete kavuşamayacaktır. Üstelik fare olmaktan vazgeçtiği için, bir farenin çevikliği ve rahatlığından da mahrum kalacaktır.

İlköğretim çağı çocuklara, başka birine özenmeden, kendi özelliklerine sahip çıkmanın güzelliği ile, her canlının birbiri ile dostluk kurabileceği anlatılmaktadır.

Oyunda Kültür ve Sanat Yönetmeni Pınar Çimen ” Tiyatronun eğlendirerek eğitmek kuralını ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır”.
Ücretsiz ve Halka açık olan Kültür Merkezinin etkinliklerine katılmak için 435 67 00 / 115 numarayı arayarak isim yazdırabilirsiniz.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık