KARAMÜRSEL DE 3 KÖY KANALİZASYON ŞEBEKESİNE KAVUŞUYOR


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU), Karamürsel İlçesine bağlı Yalakdere Valideköprü, Semetler ve İnebeyli köylerinin atık sularını toplamak için 9 bin 489 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı yapıyor.

9 BİN 489 METRE KANALİZASYON HATTI

Köylerin yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, yatırım programı kapsamında projelendirdiği Karamürsel Valideköprü Köyü Kanalizasyon İnşaatı’na başladı. Kısmı olarak atıksu hattı bulunan ve fosseptikler ile ihtiyaçlarını karşılayan Yalakdere Valideköprü, Semetler ve İnebeyli köylerini atıksu şebekesine kavuşturacak çalışmada, 400 ve 300 mm çapında son teknoloji ürünü ve uzun ömürlü koruge borular kullanılıyor. Boru döşeme çalışmalarının sürdüğü 3 köyde, toplam 9 bin 489 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı döşenecek.

ATIKSULAR MODÜLER ARITMA TESİSİNE BAĞLANILACAK

Projenin inşaat çalışmalarının Şubat 2011 tarihinde tamamlanması hedefleniyor. Tamamlanacak hatValideköprü Köyü sınırları içinde, Akçaova yolu kenarında yapım çalışmalarına başlanılan 1500 kişilik modüler atıksu arıtma tesisine bağlanarak arıtılacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık