KARATECİLER KARTEPE DE YARIŞTI


Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen İller Arası Karate Turnuvası hafta sonu Acısu Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce İllerinden 350’yi aşkın sporcunun mücadele ettiği turnuvayı Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Tacettin Akyol, Kartepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Millli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcıalrı Mehmet Filiz, Nilgün Yıldırım, Kartepe Belediyesi Meclis Üyeleri; Orhan Akyüz, Hakkı Tandoğan, Şükrü Demirci, Necati Günay, Kadir Şahin, Ak Parti Kartepe İlçe Yöneticileri, Halk Eğitim Müdürü Sadık İskender, sporcu aileleri ve spor camiasının renkli simaları izlediler.

Çeşitli yaş gruplarından çok sayıda sporcu kata ve kumite dallarında yarıştığı müsabakalar sonrası dereceye giren karatecilere madalyaları protokol tarafından takdim edildi. Gebze Şamdan Spor Kulübü’nün minik bayanlar kata takımı ve Kartepe Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularının kumite gösterileri de ilgiyle izlendi. Törende bir konuşma yapan Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, “Turnuvaya destek veren Kartepe Kaymakamlığı ve Belediyesi’ne spora yaptıkları destekler için teşekkür ederim” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık