Karmek’te kayıtlar sürüyor


Kartepe Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında kayıtlar 20 Kasım 2011 tarihine kadar sürecek. Aralık ayında eğitimlere başlayacak Kar-mek’te el sanatları, sanat, yabancı dil, sağlık ve spor kursları başta olmak üzere toplam 37 branşta yüzlerce kursiyere ücretsiz eğitim verilecek.

Eski bir eğitimci olan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçenin kalkınmasında eğitimin önemine değinerek bu yöndeki çalışmalarına hız verdi. İlçe halkının sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla 2009-2010 eğitim öğretim yılında 14 dalda 87 kurs ile 1670 kursiyerin eğitim sonrası sertifika ile ödüllendirildiği Kartepe Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları bu yılda kayıt alamaya başladı.

İçindeki yeteneği farket sloganı ile yediden yetmiş yediye tüm ilçe halkına özgüven aşılayacak, yalnızlıktan kurtaracak, yeni dostluklar kurarak çevre edinmelerini sağlayacak, rehabilite ederek geleceğe umutla baktıran Kar-mek’e yeni eğitim döneminde kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar 20 Kasım 2011 tarihine başvuruda bulunabilecek.

Kar-mek’te iğne oyası, kuaförlük, yemek, mefruşat gibi el sanatları kursları, step, aerobik ve ilk yardım gibi sağlık ve spor kursları, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca gibi yabancı dil kursları, fotoğrafçılık, halk oyunları, gitar, bağlama gibi sanat kursları yanı sıra Türk Sanat ve Türk Halk Müziği ile çocuk koroları ile koro çalışmalar yapıla bilmekte.

Kartepeliler 2 fotoğraf, diploma fotokopisi, ikametgah ve nüfus cüzdan fotokopisi ile belediye hizmet binası ve zabıta birimlerinden temin edecekleri başvuru formlarını doldurarak kayıt yaptıra bilecekler. 1 Aralık 2011 tarihinde eğitimlere başlanacak Kar-mek hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 33 73 nolu Çözüm Masası telefonu yanı sıra Kültür Müdürlüğü’nün 353 38 69 nolu telefonundan ayrıntılı bilgi alabilecekler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık