- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

Kartepe 4. Dönem kış spor okulları için kayıtlar başladı

[1]

Kartepeli gençlerini sporla buluşturmak amacıyla düzenlenen ve 3 Kasım 2012 tarihinde start alacak kış spor okulları için kayıtlar alınmaya başladı. Kartepe Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ve 12 farklı branşta ilçe genelinde düzenlenecek kış spor okullarına kayıt olmak isteyen gençlerin belediye hizmet binalarına veya zabıta birimlerine başvurmaları yeterli.

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 4. Dönemi start alacak kış spor okulları için kayıtlar başladı. Kartepeli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporla buluşturmak amacıyla 12 farklı branşta ilçe genelinde düzenlenecek kış spor okulları 3 Kasım 2012 tarihinde start alacak.

İlk üç dönemde yaz ve kış spor okullarından 9300 öğrenci faydalanmıştı. Her geçen yıl ilginin giderek arttığı Kartepe Belediyesi kış spor okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler belediye hizmet binaları ve zabıta irtibat birimlerine başvurmaları gerekiyor. Kasım 2012 – Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek kış spor okullarında konusunda eğitimli 14 uzman nezaretinde 13 tesiste futbol, voleybol, basketbol, güreş, taekwondo, golf, kayak, tenis, badmington, halk oyunları, atletizm ve karate branşlarında eğitim verilecek.

Ücretsiz olarak Kartepe Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek spor okulları ile Kartepeli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “Kartepe’nin gençlerine spor yaptırarak onların enerjilerini daha yararlı faaliyetlerde atmalarını sağlamak, sokaklardan kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spor yapmaya heveslendirmek istedik. Geçtiğimiz dönemlerde açtığımız yaz ve kış spor okullarına gösterilen ilgi bizlerin bu tür etkinlikleri devam ettirmemizde etkili olmaktadır. Gençlerimiz spor yaparak sosyalleştiği gibi paylaşmayı, kazanmayı ve kaybetmeyi de öğrenmektedir. Spor yapan kişinin ahlak ve karakter gelişimi de daha düzgün olacağından belediye olarak buna katkı vermeye devam etmek için spor okulları tüm çocuklarımızın katılmasını beklemekteyiz” dedi.