KARTEPE BELEDİYESİ NDEN EĞİTİM KURUMLARINA DESTEK


Eski bir eğitimci olan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, 2010-2011 eğitim öğretim yılının başlaması sonrası ilçedeki eğitim kurumlarının eksikliklerinin giderilmesi yönünde ekiplerini seferber etti.

İlçedeki ilköğretim kurumlarının idarecileri ve okul aile birliği yöneticilerinden gelen talepleri karşılamaya çalışan Kartepe Belediyesi Ekipleri, geleceğimizin teminatı çocukların daha iyi koşullarda eğitim alması için okullardaki bakım ve onarım işlerini belirli program çerçevesinde devam ettirecek.

Kartepe’nin doğal güzelliklerine katkı vermek adına görsel güzelliklerinin artırılması yönünde eğitim kurumlarının dış cephe bakımlarına da katkı verilmekte. Bu kapsamda belediye ekipleri Suadiye İlköğretim Okulu’nun dış cephe boyasını yaptı. Kent estetiğine katkı verecek çalışma ile okulun güzel görüntüye kavuşturulması sağlandı. Ekipler okul bahçesindeki duvarların onarımını da yaparak öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim alması hedeflenmekte.

Kartepe Belediyesi Ekipleri’nce eğitim kurumlarına yönelik destek çalışmalarının bir ayağı da Arslanbey Şevkatiye İlköğretim Okulu’nda devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler okul bahçesinde yaptıkları düzenleme ile öğrencilerin rahat ortamlara kavuşması sağlandı. Ekipler okul bahçesinde 35 metre uzunluğunda şık çitler yaptı. Arslanbey Şevkatiye İlköğretim Okulu bahçesinde ki duvar ve korkuluk yapımını tamamlayan ekipler daha sonra gelen talepler çerçevesinde ilçedeki diğer okulların eksiklerini giderecekler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık