KARTEPE ÇOCUK DERGİSİ OKUDULAR VE KAZANDILAR


Kartepe Belediyesi tarafından, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik hazırlanan ve üç ayda bir ücretsiz dağıtılan Kartepe Çocuk Dergisi okurları ödüllendirilmekte. Bu kapsamda son sayıda Bulun Bakalım sayfasında sorulan sorunun doğru cevabı olan “Kartepe Meşelik Parkı” cevabını veren öğrenciler arasında yapılan kura çekilişi ile belirlenen 19 talihli çocuk Olimpik Buz Paten Sahası’nda gönüllerince bir gün yaşadılar.

Talihli öğrencilerden Furkan Gümüştekin, Ayşegül Şen, Aslıhan Gül, Ayça Kolay, Zeynep Yılmaz, Tuğba Soğukpınar, Gülşah Özekli, Ufuk İnce, Beste Ardıl, Buse Ardil, Mehmet Can Ünaldı, Berat Özekli, Büşra Tarakçı, Berra Şahin, Sümeyye Sağın, Kerem Göçer, Ayşenur Barış, Seda Kanık  ve  Furkan Yayla, Kartepe Çocuk Dergisi’nin konuğu olarak paten yapma heyecanını yaşadılar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Paten Sahası’na giden talihli öğrencilere, Kartepe  Belediyesi yetkilileri, Kartepe Kent Konseyi görevlileri eşlik etti. İlk kez buz pateni yapan öğrenciler, ayakta durmakta güçlük çekerken, çocuklarını gören veliler de öğrencileri izlerken eğlenceli vakit geçirdiler.

“Kartepe Çocuk Dergimiz artık 1 yaşında”

Çocuklara özgüven kazanmanın ve kazandırmada önemli olacağına inandıkları için bu tür faaliyetlerin yapıldığını belirten Kartepe Belediyesi Yayın Birim Amiri ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Emine Yurtsever, “Kartepe Çocuk Dergimiz artık 1 yaşında. Bir sene gibi kısa bir sürede Kartepeli çocuklarımız tarafından takip edilen ve beğenilen bir dergi oldu. Dergimiz tamamıyla çocuklarımızın kendi emeklerinin bir sonucudur. Kendi emeklerinin yayınlandığını gören çocuklarımız daha iştahlı bir şekilde çalışmalarda yer almaktalar. Gerek posta, gerek bireysel çabalar ve elektronik ortamda bize ulaşan eserleri seçmekte zorlanıyoruz. Mümkün oldukça her çocuğumuzun eseri ya da en azından isimlerini dergimizde yayınlıyoruz. Her sayımız sonrasında bu tür sosyal çalışmalarla çocuklarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, çocuklara yönelik hazırlanan Kartepe Çocuk Dergisi’nin 1 yılını tamamladığını belirtirken Kartepeli çocukların gösterdiği ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Soruya doğru cevap vererek kazandıkları güzel ödülden memnun olan Kartepeli minikler ve velileri kendilerine bu imkânı sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a teşekkür ettiler.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. biz sizin yayınladığınız bulun bakalım sorusunu bulduk

Cevap yazın

Yukarı çık