KARTEPE DE Kİ HADEN YAYLA ŞENLİĞİ 11 TEMMUZDAKartepe Trabzonlular Dernek Başkanı Ahmet Dilek, Foşa Pelit Pide Kebap Salonu’nda muhtar ve dernek başkanları ile birlikte düzenlediği kahvaltıda ertelenen Haden Yayla Şenliklerini 11 Temmuz 2010 Pazar günü yapacaklarını duyurdu.

Kartepe Trabzonlular Derneği tarafından 6 Haziran 2010 Pazar günü Kartepe İlçesi’nde yapılması planlanan Yayla Şenliği İsrail’in Uluslar arası sularda Türk konvoyuna yaptığı saldırı nedeniyle ertelenmişti. Dernek yönetimi ertelenen şenliklerin duyurularını yapmak ve ilçedeki sivil toplum örgütlerinin desteğini almak için bir kahvaltı programı düzenledi. Kartepeli muhtarları ve dernek başkanlarının buluştuğu kahvaltıda Kartepe Belediye Başkan Vekili Tacettin Akyol, Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Nuroğlu, eski Köseköy Belediye Başkanı Selahattin Altınkaya, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Özcan Gümüş ve diğer dernek başkan ve yöneticileri hazır bulundu.

Kartepe Trabzonlular Derneği öncülüğünde birlik ve beraberliği pekiştirmek ve Karadeniz kültürüni yaşatmak amacıyla düzenleyecekleri Haden Yayla Şenlikleri’nin 11 Temmuz 2010 Pazar günü Eğreltidüzü Yaylası’nda yapacaklarını duyuran başkan Dilek, “Tüm halkımızın davetli olduğu ve daha önce ertelenen Haden Yayla Şenliklerini 11 Temmuz tarihinde Eğreltidüzü Yaylası’nda yapacağız. Daha önce duyuruları yapılan şenliğimize ring otobüslerle halkımızı ücretsiz nakledeceğiz” dedi. Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Basri Ayaz da, birlik ve beraberliği pekiştiren tüm örganizasyonlara her zaman destek vereceklerini belirtti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık