KARTEPE DE ÖDEV EVİ AÇILDI


Atv televizyonunda Müge Anlı ile Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı tarafından yaptırılan Ödev Evlerinin dördüncüsü Kartepe de açıldı.

Sosyal sorumluluk projelerinden birini de Kartepe’de gerçekleştirecek Müge Anlı tarafından yaptırılan Ödev Evi’nin açılışında Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Nuroğlu, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilgün Yıldırım, İl genel ve belediye meclis üyeleri, Ak Parti Kartepe Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban, muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda Kartepeli bayan hazır bulundu.

Ünlü televizyoncu Müge Anlı, çocuk kaçırma olaylarının önlenmesi amacıyla, öğrencilerin okul çıkışlarında gidip ders çalışabileceği ödev evlerinin yapılmasını önermişti. Bugüne kadar İstanbul, Osmaniye ve Şanlıurfa’da Ödev Evleri yaptıran Anlı, dördüncüsünü de Kartepe Arslanbey eski Belediye Hizmet Binası’nda yaptırdı. Kartepeli çocukların faydalanacağı Ödev Evi ile bölgedeki okul öncesi ve ilköğretim çağındaki miniklere hem eğitim alabilecekleri hem de güvenle oyun oynayabilecekleri bir alan oluşturulmuş oldu.

Kartepe Belediyesi Çocuk Mehtaran Takımının gösterileri açılışa katılan konukların büyük takdirini topladı. Protokol yaptıkları konuşmalarla bu sosyal projenin önemine değinerek Ödev Evleri’nin sayısının artırılması gerektiğine dikkat çektiler. Müge Anlı açılış kurdalesini vali, kaymakam ve belediye başkanı ile birlikte keserek ödev evini hizmete açtı. Yaklaşık 80 m² alanda bilgisayar ve kütüphanesi ile oyun grupları açılan ödev evine Kartepeli çocuklar büyük ilgi gösterdiler. Açılış sonrası Vali Sözer, katkılarından dolayı Müge Anlı’ya teşekkür plaketi verdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık