KARTEPE DUMLUPINAR MAHALLESİ’NDE KIZ KURAN KURSU AÇILDI


Kartepe Müftülüğü tarafından geçen yıl 4 bin olan kuran kursu kursiyer sayısının. Bu yıl 7 bine ulaşması hedefiyle Dumlu Pınar Mahallesi Selimiye Camii’n de açıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Şaban Apaydın  Kur’an-ı Kerim’de bulunan ayetlerin insanların mutluluğunu ve huzurunu sağlamaya yettiğine dikkat çekti.

Bu yılın “Kuran Yılı” olması nedeniyle daha çok kişiyi, Kur’an-ı Kerim ile buluşturma hedefleyen Kartepe İlçe Müftülüğü ilçenin değişik noktalarında kurs yerlerini açmaya devam ediyor. Önceki gün de Uzunçiftlik Dumlu Pınar Mahallesinde Camii yanında 100 m² alanda. 45 öğrenci kapasiteli kurs merkezinin açılışı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan İbrahim Karaosmanoğlu Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İl Müftü yardımcısı Şaban Apaydın, Kartepe Müftüsü İsmail Gülşen, Kartepe Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Bülbül, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Recep Baştürk, aynı zamanda Camii Dernek Başkanı Mümin Sakın ve yönetim kurulu üyeleri, eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla kursun açılışı gerçekleştirildi.

“7 Bin çocuğumuza Kur’an öğretmeyi hedefliyoruz”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile program devam etti. Törende ilk konuşmayı yapan Dumlupınar Muhtarı Recep Baştürk emeği geçenlere teşekkür etti. Kartepe Müftüsü İsmail Gülşen de, kuran okumanın ve öğrenmenin önemini öğretmek amacında olduklarını belirterek, “Geçen yıl düzenlenen kuran kurslarında 4 bin Kartepeliyi kuran ile buluşturduk. 13 Bin çocuğumuzdan bu yıl 7 binine kuran öğretmeyi hedeflemekteyiz. Yaz dönemi kurslarının daha canlı geçeceğini düşünmekteyiz” dedi.

İl Müftü yardımcısı Şaban Apaydın Kur’an-ı Kerim öğrenmenin önemine değinerek kursun açılışında emeği geçenlere teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu biz Müslümanlar olarak en önemli görevimiz olan Kur’an-ı Kerim öğrenmek ve çocuklarımıza öğretmektir diyerek öğrencilere başarılar dileyerek emeği geçenlere de teşekkür etti.

Açılan kız kuran kursunda kursiyerler sabahçı ve öğlenci olarak iki kategoride eğitim görecekler ve 3 saat eğitim verilecek kursta çocuklara en iyi eğitim verileceği aktarıldı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık