Kartepe, Emitt’ten Dünyaya Açıldı


Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma plaftormu olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 16. Kez kapılarını İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde açtı. EMITT katılan Kartepe Belediyesi de 60 ülkenin yer aldığı organizasyonda açtığı stand ile ilçenin tanıtımını gerçekleştirmekte. http://www.kocaelivizyon.com/kocaeli-canli-yayin-izle  internet adresinden sağlan erişim ile fuar etkinliklerinin canlı yayınla izlenmesi sağlanan fuarın açılışında hazır bulunan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “Emitt, Kartepe’nin dünyaya açılan kapısı oldu. Bu vesile ile turizm profesyonellerini ve tüm turizmcileri Kartepe’ye davet ediyorum” dedi.

KARTEPE EMİTT’TE

Her yıl 60’ın üzerinde ülkenin buluştuğu EMITT Fuarı 16. Kez kapılarını 12 Şubat 2012 tarihine kadar açtı. Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Macaristan, Malezya, Slovenya ve Venezuela ilk kez katıldığı, İtalya’nın da bakanlık düzeyinde ilk kez temsil edildiği fuarda Kartepe İlçesi da belediyenin ve turizm işletmelerinin katkıları ile temsil edilmekte. Beraberinde yardımcıları ve belediye meclis üyeleri ile fuar açılışına katılan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, açılış ardından Kartepe standında turizm profesyonellerini ağırladı.

4500 KATILIMCI VE 60 ÜLKE

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, açılışına katılan Kocaeli Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan, İl Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Marka Genel Sekreteri Erkan Ayan ve diğer protokol açılış kurdelesinin kesilmesi ardından Kartepe standında soluklandılar. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış ardından halk oyunları gösterileri ve yöresel kıyafetlerden oluşan defile ile renklenen fuarda 4500 katılımcının yanı sıra Abu Dabi – Birleşik Arap Emirlikleri, Adigeya, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai – Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvador, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan-Dubrovnik, Hırvatistan-Zagreb, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İran, İtalya, Japonya, Karabağ, Kazakistan, Kenya, Kırım, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Küba, Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mısır, Özbekistan, Pattaya-Tayland, Peru, Rusya Federasyonu, Senegal, Sırbistan, Singapur, Slovenya, Sudan, Suriye, Şili, Tayland, Tunus, Tanzanya, Tataristan – Rusya Federasyonu, Ukrayna, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yemen ve Yunanistan gibi yabancı ülkelerde katıldı.

KARTEPE TURİZM PROFESYONELLERİNE ANLATILIYOR

Kartepe’nin dünyaya tanıtımının yapıldığı EMITT Fuarı ile ilgili olarak Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “EMITT Fuarı dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından turizm profesyonellerinin buluştuğu bir yer olması nedeniyle ilçenin tanıtımına katkı verecek olması nedeniyle önemsediğimiz bir organizasyondu. Turizm sektöründe faaliyette bulunanların buluşma noktası olan EMITT ile biz de Kartepe’yi turizm profesyonellerine anlatarak ilçemizdeki iç ve dış turizm olanaklarını artırma hedefindeyiz. Dört gün boyunca profesyonel bağlantılar kurmak, işbirlikleri geliştirmek ve ilçemizi tanıtmak için önemli fırsatlar yakalama imkanı bulacağız” dedi.

KARTEPE’YE DAVET

Turizm profesyonellerinin buluşma noktası EMITT’te tanıtım yapma fırsatı bulmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “Yaz ve kış turizminin gelişimine katkı veren projelerimizi de anlatacağımız turizm profesyonellerinin vereceği katkı ve destek ile Kartepe’deki turizmin dört mevsim hareketli ve sürekli gelişim göstermesi sağlanmış olacak. Mevcut turizm potansiyeli ile yaz ve kışın doğa sporlarının yapılmasına da elverişli Kartepe’ye turizm profesyonelleri ve turizmcileri davet ediyorum” dedi.

12 ŞUBAT SON

16. EMITT Fuarı’nda ülkelerin yanı sıra kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 150’nin üzerinde belde ve il de katıldı. 9–12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarın ilk iki günü turizm profesyonelleri, son iki günü de halka açık olacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık