KARTEPE KAPÜM KURULACAK


Kartepe Belediye Meclisi’nin 2 Temmuz 2010 tarihinde belediye hizmet binası toplantı salonunda 3 meclis üyesi dışında eksiksiz toplandı. Canlı yayınlanan toplantıda Kartepe Proje Üretim Koordinasyon Merkezi kurulması yönünde çalışma yapılması için teklif yazısı Türlü İşler Komisyonu’na havale edildi.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık başkanlığındaki meclis toplantısı bir önceki tutanak özetlerinin okunmasının ardından oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündemine 2 ilave gündem maddesinin kabul edilmesi ile 11 maddenin görüşülmesine başlandı. Toplantıda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait 4 adet imar komisyon raporu tek tek görüşülerek karara bağlandı. Aralarında Hürriyet Mahallesi’ndeki uzun yıllardır çözüm bekleyen şuyulandırma problemlerinin giderilmesi için gerekli olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin imar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün belediye faaliyetlerinin tanıtımı, etkinliklerinin duyurulması ve ilanlarının yayınlanması amacıyla, reklam yayınları için alınacak ücret tarifesi ile ilgili teklif yazısı da Plan Bütçe ve Tarifeler Komisyonu’ndan geldiği şekilde oy çokluğu ile kabul edildi. Zabıta Müdürlüğü’nün semt pazarı kurulması oy çokluğu ve pazar yerleri uygulama yönetmeliğinin komisyon raporu da oy birliği ile kabul edildi.

Teklif maddesi olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün sağlık hizmeti verilen Arslanbey, Suadiye ve Uzunçiftlik Sağlık Ocağı binalarının İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili yazısı da Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na havalesi oy birliği ile kabul edildi. Gündeme sonradan ilave edilen 2 teklif yazısından Bilgi İşlem Müdürlüğü görev ve çalışma esasları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik maddesi görüşülmek üzere Türlü İşler Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi. Bu madde ile belediye hizmetlerinin daha ekonomik, hızlı, verimli ve daha etkin gerçekleşmesine yönelik araştırma ve inceleme yapmak, proje üretmek, ürettirmek ve diğer kurum ve kişilerden gelen proje önerilerini değerlendirmek, bu amaçların gerçekleşmesi için Kartepe Proje Üretim Koordinasyon Merkezi (KAPÜM) adıyla birim oluşturmak hedefleniyor.

Belediyenin internet sitesinden canlı yayınlanan meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ardından tamamlandı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık