Kartepe Kent Karta geçiyor


KARTEPELİ KOOPERATİFÇİLERE KENT KART ANLATILDI

Kocaeli kent toplu ulaşımında kullanılan Kent Kart Araç Takip Sistemi, Kartepe Otobüs Kooperatif yöneticilerine anlatıldı. Kartepe Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıda toplu taşıma işi yapan kooperatif yetkililerine araç takip sisteminden, kent kart uygulaması ile sağlanan kolaylıklar ve kazanımlar hakkında bilgi verildi.

KARABALIK’IN EVSAHİPLİĞİNDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nca, Kartepe Otobüs Kooperatif yöneticilerine ilçenin ulaşımında kullanılacak Kent Kart uygulaması hakkında bilgi verildi. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın evsahipliği yaptığı belediye toplantı salonunda önceki gün gerçekleşen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulmuttalib Demirel, Kara Ulaşım Şube Müdürü Salih Kumbar, Kent Kart Marmara Bölge Müdürü Burak Peksoy, Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik ve Kartepe İlçesi’ndeki otobüs kooperatifleri katıldı.

ESNAFIMIZ GÖZBEBEĞİMİZDİR

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, halkın mutluluğu ve huzuru için kendileri gibi çalışan esnafı gözbebeği olarak gördüklerini belirterek, “Bugün gelinen noktada hem UKOME hem de kooperatiflerimiz halkın mutlu seyahat etmesi için çalıştı. Bu mutluluğun artırılması için gerekli yapılanmalar devam ediyor. Biz de gözbebeğimiz olan esnafımızla yaptığımız fikir alışverişlerinde bulunduk ve sıkıntıların giderilmesi yönünde önemli mesafeler aldık. Kooperatiflerimiz halkımızdan gelen şikayetler konusunda gösterdiği ilgi ve alaka sayesinde şikayetlerin azalmasını sağladı. Bunun için sizlere ilçe halkı adına teşekkür ederim” dedi.

KOCAELİ TOPLU TAŞIMA KONTROL MERKEZİ KURULACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulmuttalib Demirel, toplu ulaşımda bir yapılanmada olduklarını belirterek belediye başkanalrını da bu konuda birleştirici olarak gördüğünü ifade etti. Kara Ulaşım Şube Müdürü Salih Kumbar, Kocaeli Toplu Taşıma Kontrol Merkezi’nin yapımına başlanacağını vurgulandı. Sistem hakkında bilgi veren Kumbar, Kent Kart Toplu Taşıma Takip Ve Kontrol Sistemi ile kooperatiflerin kazanımları arasında, bölgede çalışan toplu taşıma araçlarına verilen çalışma saatlerine uyup uymadığı, hız ihlalleri, güzergâh ihlalleri konularında elektronik denetim yapacak ve elektronik olarak raporlama yapılabildiğine dikkat çekti.

KARTEPELİLER KENT KARTA GEÇECEK

Toplantıda öğrenci kimlik kartlarının kent karta uygun kişiye özel yapılacağı koopetaif yetkililerine anlatan Kent Kart Marmara Bölge Müdürü Burak Peksoy, kooperatif yöneticilerin sorularını cevapladı. Toplantı sonunda Kartepe Otobüs Kooperatifi yöneticileri ilçedeki toplu taşımacılıkta kent kart uygulamasına geçmek için hazırlanacak sözleşmelerin imzalanması sonrası yeni yılda uygulamanın başlayacağını müjdelediler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık