Kartepe Park Camii’nin Aşure Günü İlgi Gördü


Kartepe İstasyon Mahallesi’nde yapımı süren ve kısmi olarak ibadete açılan Park Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ tarafından düzenlenen aşure günü etkinliği hem ilçe protokolü hem de vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Aralarında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın da yer aldığı aşure gününde 2500 kap aşure dağıtıldı.

Kartepe Park Camii Dernek Yönetimi öncülüğünde üçüncüsü düzenlenen aşure günü Cuma Namazı ardından cami bahçesinde cemaatin geniş katılımıyla gerçekleşti. Dernek Başkanı Ali Sevimli ve yönetimi ile cami imamı Nejat Açıkgöz, Park Camii’nin ihtişamlı görüntüsüne kavuşturulması için yardımlarını esirgemeyen hayırsever kişi ve kuruluşlara teşekkür ederken aşure gününe katkı verenleri de ihmal etmediler.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın da yer aldığı ilçe protokolünün hazır bulunduğu aşure gününde, konuklara 2500 kap aşure dağıtıldı. Muharrem ayında gerçekleştirdikleri aşure etkinliğine katılan konuklarına teşekkür eden dernek yönetimi caminin halen nakkaş işinin devam ettiğini hatırlatarak yardımların eksilmeden devam etmesi için duyuruda bulundu. Cami İmamı Açıkgöz’ün dağıttığı aşureden yiyen Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, bu etkinliğin düzenlemesinde katkısı olanlara teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık