KARTEPE ULUS PAZARI YENİ YERİNDE AÇILDI


Kartepe Ulus Pazarı Cumhuriyet Caddesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki Villam Evleri`nin arkasında 8 bin metrekarelik alanında hizmet açıldı. Ulus Pazarı bundan sonra da her pazar günü daha önce olduğu gibi Kocaeli’nin tüm ilçelerinden gelenleri ağırlamaya devam edecek.
Kartepe Ulus Pazarı’nda daha öncede olduğu gibi kaliteli ve ucuz ürünler halkın beğenisine sunulacak. Önceki Pazar alanına ek olarak bundan sonra Kartepeli esnafların yer alacağı, köylü pazarında organik sebze ve meyvelerin satışı yapılacak. Arsanın Kartepe Belediyesi tarafından tahsis edildiği pazar alanın da giyinme kabinleri, çocuk bakım odaları, çeşme, bay-bayan lavabolar, tüketici hakları köşesi, esnaf araçları için otopark, alış verişe gelenlere ait otopark bulunmakta. 350 esnafın satış yapacağı Kartepe Ulus Pazarı’nda sayısının artacağı öğrenildi. 250 Tuhafiye ve zücaciye, 100 organik ürünler standının bulunduğu pazar alanı 8.000 m2. alan üzerine kuruldu.
Ulus Pazarı Esnaf ve Kooparetif Başkanı Bülent Reisoğlu ve Kartepe Pazarcılar Odası Başkanı Muharrem Küçük’ün başkanlıklarını yaptığı Ulus Pazarı açılış törenine; Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Uzunçiftlik Eski Belediye Başkanı Osman Demiröz, Kartepe Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, AK Parti Kartepe İlçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ulus Pazarıyla kalite ve ucuz halkın ayağına geliyor
Açılış konuşmasını yapan Başkan Bülent Reisoğlu “Kocaeli’nin yükselen yıldızı konumuna gelen Kartepe, yeni pazar alanıyla ticaret ve sosyal anlamda da yükselecektir. Halkın memnuniyetinin ön planda tutulacağı pazarımız da, Kartepeli esnaflarında aralarında bulunduğu organik ürünler stantları ile oluşumumuz tamamlanmış oldu. 2002’den bu yana süren hizmet politikamız yeni pazar alanımızla daha da hızlı bir ivme kazanacaktır. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a, Kartepe halkına teşekkür ediyorum. Pazarımızın otoparkı, güvenliği, geniş alanları ile kaliteyi ve ucuzluğu halkımızın ayağına getirmeye devam edeceğiz” dedi.
Ulus Pazarı’ında organik ürünlerde satılıyor
Pazarın bir bölümünde Kartepeli halkın kendi yetiştirmiş oldukları sebzeleri, meyveleri ve el ürünlerini satma imkânını sağlamasında büyük bir emeği olan, Kartepe Pazarcılar Derneği Başkanı Muharrem Küçük “Kartepe Ulus Pazarı’nın artık bir özelliği daha bulunmakta. Ulus Pazarı Esnafı Derneği Başkanı Bülent Reisoğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın, Kartepeli esnafımızın bu pazar alanında yer alması için desteklerini bizden eksik etmediler. Kartepeli köylü esnafımız artık bu sayede kendi yetiştirmiş oldukları ürünleri daha geniş bir alanda pazarlama fırsatı bulacaklar. Gerek yeni pazar alanının yapımında gerekse modern bir görüntüye sahip olmasın da emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yeni yerinde açılan pazarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kartepe Ulus Pazarı, halkımız ve çalışanlarına hayırlı olsun
Açılışa katılan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık yaptığı konuşmasın “ 30 Mart günü göreve başladığımız da UPEK (Ulus Pazarlar Esnafı Kooperatifi) hakkında bir takım söylentiler bulunmaktaydı. Daha önce ki pazar alanı şahsa ait olup bir belirsizlik bulunmaktaydı. Yeni yapılan yol ve kavşaklarla kullanım alanının daraldığı da göz önünde bulundurularak yeni bir pazar alanı ihtiyacı olduğu gözlendi. Büyükşehir Belediye Meclis kararları neticelendikten sonra, yapımına başlanan Kartepe Ulus Pazarı yeri bundan 4 hafta önce hizmet vermeye başladı. Kartepe Pazarcılar Odası Derneği’nin uğraşları ve UPEK Başkanımızın da varmış oldukları mutabakat sonucunda Ulus Pazarı daha nitelikli bir duruma gelerek, Kartepeli köylü esnafımızın kendi ürünlerini satabilme imkânı bulmaktalar. Kartepe Ulus Pazarımızın açılmasıyla Kartepe İlçemize; Ekonomik, Sosyal ve Kültürel hayata canlılık getireceğine olan inancım tamdır. Pazar alanımızın Halkımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Pazarın yeni bölümü olan organik yetiştirilen ürünlerin satış stantlarının büyük ilgi görmesi bekleniyor.





Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık