Kartepe Yamaç Paraşütüne Hazırlanıyor


Kartepe Yamaç Paraşütüne Hazırlanıyor

Her türlü doğa sporunun yapılmasına imkan sağlayan doğa yapısına sahip Kartepe İlçesi’nde yamaç paraşütü de yapılacak. Marmara Bölgesi’nde en iyi atlama yeri olarak gösterilen Kartepe Yamaç Paraşüt Alanı için yasal izinleri de alan Kartepe Belediyesi, ilçenin tanıtımına katkı verecek bu yeni spor aktivitesi için bu yaz start verme hedefinde.

Kar kayağı, kablolu su kayağı, traking alanları, motokros parkurları, otomobil sporlarının farklı branşlarına ve pek çok spor aktivitesinin yapıldığı Kartepe İlçesi’nde spora yapılan yatırımlar ve yeni kazanımlar durmaksızın devam ediyor. Kartepe’de dört mevsim spor sloganından hareketle farklı spor aktivitesi olan yamaç paraşütünün yapılması için Kartepe Belediyesi alt yapı çalışmalarını da tamamlanmak üzere.

Yamaç paraşütü için Kartepe’nin zirvesinde 1200 metre rakımda iki uygun atlama noktası tespit edilmişti. Bu güzergahta belediye ekipleri rampa alanının tesfiyesini ve toprak dolgusu yaparak 500 m² alanı hazırladı. İleri düzeyde yamaç paraşütü (P4) yapan sporculara yönelik hazırlanan rampa çalışmalarında Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de, sporculara daha keyifli bir kalkış alanı sağlamak için rampanın çevresindeki ağaçları keserek rampa alanını genişleterek ve önünü açtılar.

Kartepe Belediyesi tarafından Yamaç Paraşüt Alanı’nda ki düzenlemeler yanında yarışmalar için yapılan yasal başvurular da aynı hızla devam ettirildi. Türk Hava Kurumu ile işbirliğinde bulunan belediye ekipleri bu alanın tanıtımı da yaz ayında yapılacak bir organizasyonla kamu oyuna duyurmaya hazırlanıyor.
KARTEPE BELEDİYESİ
17 Ağustos Mah. Dicle Cad. No:12
41135 Kartepe / KOCAELİ

Santral: 0.262.373.32.37
0.262.316.68.47
0.262.316.68.52

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Acaba herkes katılabiliyor mu yoksa sadece eğitimli kişiler için mi?

Cevap yazın

Yukarı çık