Kartepe Zirvesinde Renkli Uçurtma Şenliği


ucurtma-senligi-egreltiduzu-kartepe-1306-Kocaelivizyon-com

Kartepe Belediyesi 5. Uçurtma Şenliği önceki gün ilçedeki okul öğrencilerinin katılımı ile Eğreltidüzü Yaylası’nda gerçekleştirildi. Uçurtma şenliğinde minikler arasından en güzel, en yükseğe çıkan ve en ilginç uçurtma sahiplerine bisiklet hediye edildi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen Kartepe Belediyesi Uçurtma Şenliği için ilçedeki okullardan katılan öğrenciler otobüslerle Eğreltidüzü Yaylası’na nakledildi. Burada uçurtması olmayan öğrencilere uçurtma dağıtıldığı şenlikte minikler gönüllerince eğlenme imkanı buldular.

İlçedeki farklı okullardan 150 çocuğun katılımı ile gerçekleşen uçurtma şenliğinde öğrenciler birbirinden değişik ve bir o kadarda ilginç uçurtmaları ile adeta gökyüzünü renklendirdiler. Şenlikte minikler arasında en güzel, en ilginç ve en yüksekte uçurulan uçurtma kategorileri arasında yarışmada dereceye giren öğrencilere bisiklet, kol saati ve MP 3 çalar hediye edildi.

Yarışmalar sonrasında En Güzel Uçurtma dalında Muhammet Efe Tombaş, En İlginç Uçurtma dalında Kadir Arda, En Yükseğe Çıkan Uçurtma dalında Rabia Yiğit birinci olarak bisiklet ödülü ile ödüllendirildiler. İkinci olan Umut Can Akar, Samet Sert ve Betül Açıkgöz kol saati kazandı. Üçüncü olan Alperen İhtiyar, Harun Güngör ve Mehmet Yüksel’e ise MP 3 hediye edildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık