KARTEPEDE BAHAR BAKIMI


KARTEPE'DE BAHAR BAKIMI

Havaların ısınması ardından yeşil bitki örtüsünün tüm güzelliğini göstermeye başladığı Kartepe İlçesi’nde belediye ekipleri de yaptıkları bakım çalışmaları ile bu görüntüyü şekillendirmeye devam ediyor.

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin çeşitli noktalarında yaptıkları çalışmalarla kentteki bahar bakımını aralıksız devam ettiriyor.Önceliği peyzaj çalışmalarına veren belediye ekipleri Arslanbey merkezindeki sağlık ocağı önündeki alanı güzelleştirmeye başladı. Bu alanda başlatılan çalışmalar kapsamında toprak takviyesi yapılarak oluşturulacak yeşil alana bitki takviyesi ile şık bir görünüm kazandırılması hedefleniyor. Tesfiyesi yapılan meydanda çim tohumu da atılarak yeşil alan artırılıyor.

Ekipler Eşme bölgesinde de sahilde benzer çalışma yapmakta. Özellikle piknikçilerin ilgi gösterdiği alanlardan olan Eşme Sahili’nde Canburnu diye adlandırılan bölgede bitkilendirme çalışmaları öncesi son hazırlıklar yapılmakta. Sıcak yaz günlerinde gölgelik alan sayısını artırma hedefindeki Kartepe Belediyesi bu bölgede 15 top akasya, 20 çınar, 5 ıhlamur dikimi gerçekleştirecek. Toprak takviyesi yapılan alanda tesfiye çalışmaları yanı sıra yürüyüş için şık parke kaldırımlarda tamamlanmak üzere.

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü oksijen deposu ağaçların da zararlı böcek ve haşerattan korumak amacıyla kireçle boyamakta. Köseköy Çuhane Caddesi üzerindekei tarihi çınarlardan başlayan çalışma ilçedeki diğer ağaçlarında yerden 2 metre yüksekliğe kadar kireçlenmesiyle yaygınlaştırılıyor. Ekipler Uzunçiftlik Uzunbey Mahallesi’nde de bahar aylarında çirkin görüntü oluşturan yollardaki yabani otların temizliğini üstlendi. Köseköy ve Uzunçiftlik’te giderek büyüyen çimlerin biçilmesini de yapan ekipler bahar bakımını ilçe genelinde farklı çalışmalarla belirli periyotlarda devam ettirecekler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık