Kartepe’de kültür gezileri ramazanda sürüyor


Kartepe Belediyesi, ramazan ayı itibarıyla kültür gezilerine ağırlık verdi. İlçe halkından gelen talepler doğrultusunda Bursa ve İstanbul’daki tarihi yerlere yönelik kültür gezilerinden Mart ayından beri şu ana kadar 2949 kişi faydalandı.

Kartepe’de ramazan ayı etkinlikleri kültür gezileri ile ayrı bir renk kazanmakta. 45 kişilik gruplar halinde ramazan ayında start alan Bursa ve İstanbul Kültür Gezileri’ne ilçe halkı büyük ilgi göstermekte. Kartepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültür gezilerinde Turizm Birimi yetkilileri de rehberlik etmekte. Belediye tarafından giydirilen otobüs eşliğinde kültür gezisine çıkan ilçe halkı gün boyu süren yolculuklar sayesinde cami ve türbeleri de ziyaret etmekte.

Bu gezilerden faydalanan Hacı Mustafa Mahallesi sakinleri de Bursa gezisine katıldı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın kendilerine sunduğu bu sosyal imkandan memnunluk duyduklarını belirten mahalle sakinleri, “Kültür gezisi talebimize belediyemiz olumlu yanıt verdi. Bu gezi imkanını bize sağladığı için başkanımıza çok teşekkür ederim. Bu mübarek ayda Bursa’daki tarihi mekanlar başta olmak üzere cami ve türbeleri de kapsayan gezi ile manevi hazlar üst seviyeye çıkmakta. Bu kültür gezilerinin cennet vatanımızın diğer illerine de yönelik genişletilmesini istemekteyiz” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık