KARTEPEDE KÜLTÜRLER BULUŞUYOR


Kartepe Belediyesi ile ilçedeki hemşehri dernekleri katılımıyla gerçekleştirilecek Seka Kamp Alanı’ndaki buluşma 20 Haziran 2010 Pazar günü saat 11.00’de başlayacak. Sürpriz etkinliklerin yer aldığı Kültür buluşmasına Kocaeli halkının ilgi göstermesi bekleniyor.

Kartepe Artvinliler Derneği, Kartepe Erzurumlular Derneği, Uzuntarla Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği, Malatya Darende Göllüce Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kocaeli Marmara Ordulular Derneği, Kartepe Rumeliler Derneği, Kartepe Trabzonlular Derneği ve Kartepe Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği!nin katılımıyla gerçekleşecek Kartepe’deki kültür buluşması için bölge halkı ücretsiz olarak saat 10.00-11.00 ve 12.00’de eski belediye binaları önünden ring servisle Seka Kamp Alanı’na nakledilecek.

Kartepe Belediyesi öncülüğünde gerçekleşecek etkinliğe destek veren hemşehri dernekleri kendi kültürlerini sergileyecekler. Yöresel sanatçıların ve halk oyunu ekiplerinin sahne alacağı kültür buluşmasında açılacak standlarda da yöresel giyim ve gıda ürünleri konukların ilgisine sunulacak. Saat 21.00’e kadar sürecek kültür buluşmasında sürpriz etkinliklerle konuklara farklı bir gün yaşama imkanı sunulacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık