KARTEPEDE KURBANLIKLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI


Yaklaşan kurban bayramı ile birlikte Kartepe’de kurulan kurban pazarında hareketlilik başladı. Doğu illerinden gelen kurban satıcıları kendilerine sunulan hizmetler nedeniyle belediye yetkililerine teşekkür ederken yerli kurbanlıkların 2.500 ile 6.500 TL arasında alıcı beklediğini ifade ettiler.

Kartepe Belediyesi tarafından Sarımeşe kavşağında kurulan kurban pazar yerinde 32 çadırlarda büyük baş kurbanlıklar görücüye çıktı. Özellikle doğu illerinden getirilen 700 dolayındaki kurbanlıklar alıcılarını bekliyor. Genellikle Ağrı ve Kars’tan kurbanlık getiren celepler kendilerine sunulan hizmetler karşısında memnuniyetlerini ifade ederek, “Kartepe’de böyle bir hazırlık beklemiyorduk. Yıllardır kurban pazarlarına geliriz ama buradaki gibi bir düzen görmemiştik. Bizlere sunulan imkanlar arasında seyyar tuvaletleri, kafeteryası, içme ve kullanma suyu ile aydınlatması çok iyi düşünülmüş. Çadırların alt zeminde düzeltilip paletlerle koruma sağlanmış ve gübrelerde belediye ekipleri tarafından toplanmakta. Kurban pazarının giriş ve çıkış yollarında düzenleme ile merkezi bir bölge seçilmiş olması satışlarımızı da artıracak diye düşünüyorum” dedi.

Özellikle yerli kurbanlık tercih edenlerin uğrak yeri olan Kartepe Kurban Pazarı’nda büyük baş hayvanlar 2.500 TL ile 6.500 TL arasında alıcılarını bekliyor. Kurban pazarının denetimini yapan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, kurban pazarında kurbanlıkların sevki için bir rampa ve bir de kesim yeri hazırlandığını belirterek, “Ekiplerimiz pazar alanında denetimlerini bayram sonuna kadar sürdürecek. Kurban pazarlarında olası kaçan kurbanlıkların yakalanması konusunda halkımıza yardım amacıyla özel bir ekip oluşturduk” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık