Kartepe’de kurs yararına kermes


Kartepe Bağdat Mahallesi’nde faaliyet gösteren Kız Kur’an Kursu’na gelir temin etmek amacıyla mahalle sakinlerinin katkıları ile düzenlenen kermes büyük ilgi gördü. Kurs binasının ısı yalıtımı yapılması için 6 kazan keşkek kaynatan mahalle sakinlerinin kermesinde Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve bölge meclis üyeleri de hazır bulundu.

Kartepe Bağdat Mahallesi Kız Kur’an Kursu’nun ihtiyaçlarını karşılamak adına mahalle sakinlerinin desteği ile düzenlenen kermeste 6 kazan keşkek kaynatıldı. Kermese Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, meclis üyeleri Tacettin Akyol, Hüseyin Ahmet Öztürk, Musa Demirtaş, Erol Yılmaz, SS 72 Nolu Köseköy Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı İbrahim Küçük, mahalle muhtarları, mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi.

Bağdat Mahallesi sakinleri imece usulü görev yaptıkları kurs bahçesindeki kermeste konuklar keşkek yiyip yardımlarda bulundular. Elde edilen gelirle kurs binasının ısı yalıtımını yaptıracak kurs yetkilileri destekleri ile kermeslerine renk katan Başkan Karabalık ve meclis üyelerine teşekkür ettiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık