Kartepe’de renkli sünnet şöleni


Kartepe Belediyesi geleneksel Sünnet Şöleni Meşelik Parkında renkli görüntüler eşliğinde gerçekleşti. Belediyenin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Sünnet Şöleninde, Kartepeli 206 çocuk sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını attılar. Şölene katılan minikler için ayrılan özel eğlence alanında şişme oyun gurupları, palyaçolar, kukla gösterileri ve çeşitli animasyon oyunlarıyla unutulmaz gün geçirdiler.

Sünnet çocuklarının heyecanına ortak olan Kartepelileri Meşelik Parkı’nı doldurdu. Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen şölende 3 bine yakın Kartepeli heyecana ortak oldu. Şölende minik konuklara; pamuk şeker, patlamış mısır, dondurma ikramında bulunuldu. Ailelere de etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı ve Kartepe Belediyesi Anadolu Ateşi Halk Oyunları gösterisi ile yöresel ezgilerden oluşan kültür mozaği konukların büyük beğenisini topladı.

Sünnet şöleninde 206 sünnet çocuğu, ikramların yanı sıra şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenirken coşkular palyaçolar eşliğinde oynanan oyunlar, ilizyon ve kukla gösterileri ile doruğa çıktı. Miniklerin renkli görüntüler eşliğindeki şöleninde Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın yanı sıra Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, İl genel ve belediye meclis üyeleri, İlçe Müftüsü İsmail Gülşen, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri hazır bulundu.

Sünnet Şöleninde çocuklarla yakından ilgilenen ve çocukların talebi doğrultusunda miniklerle bol bol fotoğraf çektiren Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, sünnet olan çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Sünnete önem veren bir toplum olduklarını hatırlatan Başkan Karabalık, “Çocuklarımız için önemli hizmetlerde bulunmaktayız. Bu hizmetler arasında çocuk oyun grupları, parklar, alt ve üst yapı projeleri başta olmak üzere ilçenin kalkınmasına katkı verecek büyük yatırımları sayabiliriz. Bugün yağan rahmet gibi ilçemize de sağanak sağanak hizmet yağmaktadır. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese huzurunuzda teşekkür ederim. Bugünkü şölene katkı veren Anadolu Sağlık Merkezi, Mondi ve Fritolay yetkililerini de candan gönülden kutluyorum. Sünnet şölenimiz ardından kültürel etkinliklerimiz Temmuz ayında da devam edecek. Bu etkinliklerde birlikte olmak dileğiyle hepinizi sevgi, saygıyla selamlıyorum. Bizler kayıtsız şartsız Kartepe’de yaşayan halkımızı ve çocuklarımızı çok seviyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sizlerin güvenine layık olmak için çalışmalarımıza gece gündüz devam edeceğiz” dedi.

Sünnet çocuklarına hediyelerinin dağıtılması ardından sahne alan Minik Kalpler adlı çocuk ilahi korosu geceye ayrı bir renk kattı. Şölen havai fişek gösterile ile son buldu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık