KARTEPEDE SAĞLIK EĞİTİMİ


Kartepe İlçe Müftülüğü’nce cami ve kuran kursu görevlilerinin aylık toplantısında katılımcılara sağlık eğitimi de verildi. Kartepe Belediyesi’nin evde yaşlı ve hasta bakımı olan Yaşbak hizmetinin tanıtımının yapıldığı toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü de sağlıkla ilgili bilgilendirme de bulundu.

İl Müftü Yardımcısı ve İlçe Müftü Vekili Bayram Erdoğan, Kartepe’deki cami ve kuran kursu öğrencileri ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde aylık mutad toplantısında biraraya geldi. Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrencilerinin hazır bulunduğu toplantıda Kartepe Belediyesi Sağlık İşleri Koordinatörü Ülker Yiğit de, belediyenin Yaşbak hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Yiğit, Yaşlı ve Hasta Bakım Servisi olan Yaşbak’ın çalışmalarını anlattığı toplantıda, “Yaşlıların en iyi tedavi yolunun ilgi ve şefkat, en iyi barınma yerinin de sevgi dolu sıcacık yüreklerdir. Bundan hareketle başkanımız Şükrü Karablık talimatı ile hizmete giren Yaşbak ekibinde yer alan bir hemşire, bir teknisyen, bir masör ile ilçemizdeki kimsesiz, felçli ya da 70 yaş üzeri hasta ve yaşlılara, hastane veya ameliyat sonrası bakım ihtiyaçı olanlara, anlık hemşirelik uygulamalarına gereksinimi olanlara bakım hizmeti sunmaktayız. Bu tür ihtiyaçları olanları bizlere bildirmenizi beklerken yardım konusunda maddi ve manevi katkılarınızı bekliyoruz” dedi.

Toplantının son bölümünde de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü’nden hemşire Gülay Örçün de kuran kursları öğreticileri ve öğrencilerine sağlıkla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık