KARTEPEDE SÜNNET HEYECANI


Kartepe Belediyesi tarafından 4 Temmuz 2010 Pazar günü düzenlenecek 2. Sünnet Şöleni için 300 dolayında çocuk kayıt yaptırdı. Şölen için hazırlıkların devam ettiği Kartepe’de kıyafet dağıtımı 21 Haziran 2010 Pazartesi günü, sünnet çocuklarının kesimi de 24-25 Haziran 2010 tarihleri arasında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Geçen yıl ilki düzenlenen ve bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği sünnet şöleni için Kartepe Belediyesi kapsamlı bir program hazırlıyor. Şölen için çocuklara yönelik sürpriz eğlencelerin yanı sıra Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve çocuk ilahi grubunun konserleri ile katılımcılara farklı bir gün yaşatılması hedefleniyor.

Erkekliğe ilk adımını atacak sünnet çocuklar ile ailelerin bu mutlu anlarına ortak olmak isteyen Kartepelileri buluşturacak sünnet şöleni için ring servislerle ilçe halkı Meşelik Parkı’na 4 Temmuz 2010 Pazar günü ücretsiz nakledilecek. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği bu etkinliklerin yanı sıra temmuz ayı içinde pek çok organizasyona da imza atacaklarını ifade ederek herkesi ilçedeki programlara davet etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık