Kartepe’de takımını kur şampiyon ol


Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenecek geçen yıl ilki düzenlenen “Köyler ve Mahalleler Futbol’da Buluşuyor” organizasyonunun ikincisi için start verildi.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Birimi öncülüğünde düzenlenecek “2. Köyler ve Mahalleler Futbol’da Buluşuyor” turnuvasında başvurular başladı. 27 Mart 2012 tarihine kadar takımını kuracak Kartepe’deki köy ve mahalle takımları şampiyonluk için mücadeleye 3 Nisan 2012 tarihinde verilecek start ile başlayacak. Turnuva tertip komitesinde yer alan Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik, Belediye Spor Birimi Sorumlusu Hacı Ağdaş, Nizamettin Tanrıkulu, Hasan Şişman, Nuri Başaran, Fatih Küçükosman ve Ahmet Meral görev aldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen turnuva için takımlar belediye hizmet binasından, zabıta noktalarından ve Derbent eski Belediye Hizmet Binası’ndaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edecekleri başvuru formunu doldurduktan sonra kendi mahalle muhtarlarına onaylatacaklar. Kendi mahallesi dışında Kartepe de oturmak şartı ile üç misafir oyuncu bulundurabileceği takımda, bu sene amatör ve profesyonel liglerde lisanslı sporcuların katılması yasak. Ayrıca kurum adına veya okul adına katılan takımlar listelerini bağlı oldukları müdürlüklere onaylatarak katılabilecekler. Turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalya dışında laptop bilgisayar, cep telefonu, spor malzemesi gibi çeşitli ödüler verilecek.

Sporköy Tesislerinde oynanacak müsabakalarda takımlar 12 kişiden oluşacak ve 25 dakikalık iki devre halinde mücadele edecekler. Oyuncu değişikliğinin serbest olduğu turnuvada diğer resmi müsabaka kuralları geçerli olacak. Turnuvaya katılacak takımların 27 Mart 2012 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular alındıktan sonra ise 29 Mart 2012 tarihinde çekilecek kuralar ardından maçlar 3 Nisan 2012 tarihinde ki açılış töreni ardından start alacak. Turnuva ile ilgili bilgi almak isteyen takımlar Kartepe Belediyesi Spor Birimi Sorumlusu Hacı Ağdaş’a 353 38 69 nolu telefondan başvuruda bulunabilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık