KARTEPEDE TRABZON HAVASI


Kartepe Trabzonlular Derneği tarafından Eğreltidüzü Yaylası’nda hafta sonu düzenlenen Haden Yayla Şenliği geniş katılımla gerçekleşti. Trabzonluların coşkusuna ortak olan isimler arasında Ak Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz da Karadenizlilerle birlikte bol bol horon oynadı.

Ahmet Dilek’in başkanlığını yaptığı Kartepe Trabzonlular Dernek yönetimi tarafından düzenlenen “Haden Yayla Şenliği” coşkulu bir kalabalığın katılımı ile hafta sonu Eğreltidüzü Yaylası’nda gerçekleştirildi. Haziran ayında yapılması planlanan ancak Mavi Marmara Gemisi’ne yapılan saldırı nedeniyle ertelenen organizasyon için dernek üyeleri il genelindeki Trabzonluları Eğreltidüzü Yaylası’nda buluşturdu.

Binlerin biraraya geldiği şenlikte Trabzonlular bol bol horon oynadı. Şenliğe katılanlar arasında Ak Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz da bu coşkuya ortak olan isimlerdendi. Gönül ve Karabalık, Trabzonlulara hitaben yaptıkları selamlama konuşmalarında Trabzonluların sergilediği bu birliktelikten duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Gönül ve Karabalık, Kartepe’deki Trabzon havasına ortak olma adına yaylada bol bol horon oynadılar.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık