KARTEPELİ AVCILAR SEZONU AÇTI


Kartepe İlçesi’ndeki avcılar yeni av sezonunu düzenledikleri törenle açtı. Kocaeli Birlik Avcılık Atıcılık ve Doğa Sporları Derneği, 2010 yılı av sezonunun başlaması nedeniyle Uzunçiftlik Beşevler Mahallesi’ndeki dernek binasında düzenlenen törenlerde Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da hazır bulunurken avcılara yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cahit Sak’ın başkanlığını yaptığı Ahmet Eziç, Behçet Soyer, Salim Bayram, Ömer Bayrak, Turan Gelen, Ayhan Mamak’tan oluşan Kocaeli Birlik Avcılık Atıcılık ve Doğa Sporları Derneği yönetimi 28 Şubat’a kadar sürecek yeni av sezonu açılışında avcılarla biraraya geldi. Kartepe Beleidye Başkanı Şükrü Karabalık ve Uzunçiftlikli mahalle muhtarlarının hazır bulunduğu av sezonu açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından başladı. Dernek Başkanı Cahit Sak avcılara hitaben yaptığı konuşmada 14 Ağustos tarihinden itibaren başlayacak av sezonunda uyulması gereken kurallar ve avcılıkla ilgili bilgiler verdi.

Av sezonu açılışına konuk olan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, avcılara yeni sezonun hayırlı olmasını diledi. Av sezonu açılışı etli pilavın ikram edilmesi ardından avcılık hatıralarının anlatıldığı sohbet ile devam etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık