KARTEPELİ KOOPERATİFÇİLER BİRLEŞME KARARI ALDI


Kartepe İlçesi’nde toplu taşıma işi yapan kooperatif yetkilileri tek çatı altında birleşmek için gerekli çalışmaları gözden geçirdi. Kartepeli otobüs kooperatif yetkilileri öncelikle paralı binişi kaldırarak kent karta geçecek. Havuz sistemine geçecek kooperatifler daha kaliteli hizmet hedefiyle doğalgazlı araçlarla yolcu taşımacılığına soyunacak.

10 belde belediyesinden oluşan Kartepe İlçesi’nde toplu taşıma işi yapan kooperatiflerde birleşme kararı aldı. SS 80 Nolu Birleşik Kartepe Otobüşçüler Kooperatif binasında toplanan ilçenin 10 otobüsçü kooperatifinin tek çatı altında birleşme için yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Derbent Kooperatifinden Hakan Bekil, Köseköy Kooperatifinden Musa Karabalık, Suadiye Kooperatifinden Osman İlhan, Uzuntarla Kooperatifinden Cevdet Karahan, Eşme Kooperatifinden Cemil Kurt, Sarımeşe Kooperatifinden Maksut Gerboğa’nın hazır bulunduğu toplantıda birleşme için izlenecek yol belirlendi.

Kartepe bölgesindeki kooperatif yetkilileri birleşerek tek çatı altında toplanma için gerekli çalışmaların uyum içinde yapmak istediklerini ifade ettiler. İlk etapta paralı binişleri kaldırarak kent kart uygulamasını yaygınlaştırma hedefinde olduklarını belirten kooperatif yetkilileri, bu düzenleme ile her kooperatifin yolcu kapasitesini belirleye bileceklerini kaydettiler. Havuz sistemine geçilmesi ile birlikte daha kaliteli bir hizmet verme hedefinde olan kooperatif yetkilileri yeni otobüslerle bunu sağlamayı planlıyor. Çevreye daha duyarlı olması nedeniyle doğalgazlı araçlarla hizmet vermeyi düşünen kooperatif yetkilileri engellilere de uygun olacak otobüslerle kaliteyi de yükseltmiş olacaklarını kaydettiler.

Yapılan değerlendirme toplantısında belirlenen çalışma programının hayata geçirilmesi için Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile de işbirliği halinde bulunma kararı alan kooperatif yetkilileri tek çatı altında birleşme projesini en kısa zamanda hayat geçirmeyi hedefliyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık