KARTEPELİLER GOLFLE TANIŞACAK


Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçedeki sosyal aktiviteler ve sportif etkinliklerle pek çok il ve ilçede bulunmayan özellikleri birleştirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de seçkin ve zevkli sporlardan biri olan golf ile ilçe halkını buluşturma hedefinde. Ketenceler Köyü’nde bulunan Kartepe Golf Club’ü ziyaret eden başkan yöneticilerden bu spor hakkında bilgi aldı ve golfçü adayı olarak ilk deneme vuruşunu da yaptı.

Doğa güzellikleri ile pek çok spor branşını yapmaya elverişli arazi yapısına sahip ender ilçelerden olan Kartepe’de golf sporunu öğrenme ve oynama imkanı Ketence Köyü’ndeki Kartepe Golf Clup’ünde mevcut. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da bu spor dalını yerinde görüp tanımak için kulübü ziyaret edip yetkililerle biraraya geldi. Kartepe Golf Clup Başkanı Turan Çelik, konukları Başkan Karabalık, eşi Nurten Hanım ve Ak Parti İl Yöneticisi Ayten Saner’e tesisleri gezdirdi ve golf sporu hakkında bilgi verdi.

Çelik, yapımına 2009 yılında başlanan “Kartepe Golf Club”, Kocaeli Ketenceler köyünde 130 dönüm arazi üzerine inşa edildiğini belirtirken, yapım aşamasında hiçbir ağaçın kesilmediğine dikat çekti. Çelik, “Bunun yanı sıra sahamızda, çok az suya ihtiyaç duyan ve güneşe dayanıklı “Bermuda” tipi çim sahamızın doğal çimlerindendir. Sahamızda 20 kişinin eğitim alabileceği atış alanları 205 metre uzunluğunda driving range, practice putting alanı, pitching, chipping alanları, bunkerlar ve 5 çukur bulunmaktadır. Çeşitli doğal engelleri barındıran sahamızda birinci çukur PAR 4 olup diğerleri PAR 3’tür. Çok yakında sahamızda 9 çukur bulunacaktır. Kulübümüz, Türkiye’de golf sporunu yaygınlaştırmak ve sevdirmek amacında olduğundan, sahamız golf akademisi ve antremanlar için tasarlanmıştır. Golf oyununun “short game” yani kısa vuruşlardan oluştuğu düşünüldüğünde, sahamız kendini geliştirmek ya da golf sporunu öğrenmek isteyenler için idealdir. Golf sporuna başlamak isteyenler için deneyimli hocalarımız eşliğinde golf dersleri verilmektedir. Çeşitli golf ders programlarının uygulandığı akademimizde, tekli ve çoklu ders paketlerimizle golf sporuna başlayabilir ya da eksik olduğunuzu düşündüğünüz yönlerinizi geliştirebilirsiniz”dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçeye böyle bir tesis kazandıran işletme sahiplerini tebrik ederken, “Sahip olduğu özellikler nedeniyle cazibe merkezi olan Kartepe’de böyle bir projenin hayata geçirildiğini görmek bizleri mutlu etti. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor yapma imkanı sağlayacak tesisin Kartepe gençlerine de hitap etmesi en büyük dileğimiz. Geçen yıl kayakla tanışan çocuklarımızı, farklı spor branşları ile buluşturmak adına, dünyanın seçkin ve zevkli sporlarından biri olan golf sporunu öğretmek ve oynama imkanı da sunmak isterim” dedi. Kulüp yöneticileri ile bu konuda fikir birliği içinde olan Başkan Karabalık, golf öğretmeni Ramazan Çolak’dan vuruş teknikleri hakkında bilgi alarak golfçü adayı olarak deneme vuruşları da yaptı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık