Kartepeliler Kuzuyayla’da yürüdüler


kuzu-yayla-spor-1306-Kocaelivizyon-com

Yürüyüş tutkunları geçtiğimiz hafta sonu Kartepe’nin eşsiz doğa güzelliklerine sahip köşelerinden Kuzuyayla’da buluştu. Asırlık ağaçların gölgesinde gerçekleşen yürüyüşe Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve eşi Nurten Karabalık öncülük etti.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın önderliğinde Kartepe’de gerçekleşen sağlıklı yaşam yürüyüşleri bu hafta sonu da Kuzuyayla Mesire Alanı’nda devam etti. “Spor varsa sorun yok” sloganı yazılı tişörtlerini üzerine geçiren Kartepeliler Çevre haftası kutlamaları çerçevesinde gerçekleşen yürüyüşe büyük ilgi gösterdi.

Yeşilin farklı tonlarına mahsus eşsiz doğa güzelliklerine sahip kuş sesleri eşliğinde asırlık ağaçlarının gölgesinde yapılan ısınma hareketleriyle başlayan yürüyüş yaklaşık 5 kilometrelik alanda devam etti. 7’den 70’e katılımla gerçekleşen yürüyüşte Kartepeliler dağ çileği ve kekik de topladı.

Yürüyüş tutkunları böylesine güzel bir atmosferde kendilerine yürüme imkanı sağladığı için başkana teşekkür ettiler. Kuzu Yayla Mesire Alanındaki yürüyüş birlikte yapılan kahvaltı ardından gerçekleşen sohbet ile son buldu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık