KARTEPELİLER SAĞLIK İÇİN YÜRÜYOR


Kartepe Belediyesi öncülüğünde Eşme’de başlatılan sabah yürüyüşleri her hafatasonu cumartesi günleri aksatmadan yapılıyor. Yürüyüşe katılan Kartepelililer le sohbet eden. Başkan Karabalık, sağlık için yürümenin faydalarını, yürüşüşe başlayan ve devam edenlerin vücüdlarında ve psikojilerinde huzur ve rahatlığın fark edildiğini aktardı..

Her cumartesi günü Eşme’de Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın ev sahipliği ile yapılan yürüyüşlere katılan Kartepelilere çevre ilçelerden de katılımlar devam ediyor. Kültür fizik hareketleri ile start alan yürüyüşte katılımcılara seslenen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, hastalıklardan kurtulmak için önemli olan sabah yürüyüşlerinin vücudun hastalıklara karşı daha direnç kazanmasına yardımcı olduğunu hatırlattı. Başkan, sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak için bu sporu geniş kitlelerin yapması gerektiğine vurgu yaptı.

Eşme Sahili’ndeki yürüyüşte Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlardan oluşan 300 kişilik bir grup katıldı. Eşme’deki 7 kilometrelik parkurda yürüyen Kartepeliler yürüyüş sonrası kahvaltılarını da yaparak doğal ortamın güzelliğini birlikte yaşamış oldular.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık