KARTEPENIN PARKLARI AÇILIYOR


Kartepe Belediyesi Çocuklarımız geleceğimizdir sloganı ile ilk etap park açılışlarını 23 Nisan’da gerçekleştirmişti. İlçedeki ikinci etap parkların açılışları da bugün (19 Mayıs Çarşamba günü) belediyenin internet sitesinden yapılacak canlı yayınla yapılacak.

Kartepeli çocuklara armağan edilecek ikinci etap parkların açılışları 19 Mayıs 2010 Çarşamba Köseköy’de gerçekleştirilecek. Gaziler Mahallesi Onur Sokak üzerindeki Nazım Demirci Parkı saat 18.00’de ve 17 Ağustos Mahallesi Dicle Caddesi üzerindeki Farabi Parkı da sat 19.00’da Kartepelilerin katılımı ile yapılacak.

İlçe genelinde 7 park ile çocuk oyun alanlarını artırma hedefindeki Kartepe Belediyesi, ilk etap parkları olarak Uzunçiftlik Eski Petrol Mahallesi’nde Şehit Pilot Yüzbaşı Ulaş Türk Parkı ile Uluğbey Parkları’nın açılışlarını yapmıştı. İlçedeki yeni yaşam alanları artırma hedefindeki Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımları tamamlanan iki yeni parkın açılışları da belediyenin internet sitesi olan www.kartepe.bel.tr adresi üzerinden canlı yayınlanacak.

Çevre düzenlemeleri yapılan, bitkilendirilen, fitness ve oyun aletleri ile döşenen parklarda kamelyalar ve ışıklandırmaları ile her türlü donanım sağlandı. Miniklerin rahatça oyun oynayacağı parklarda kum havuzlarında enerjilerini doğaya salma imkanı bulacaklar. Parka çocuklarını getiren anneler de kamelyalarda dinlenirken çocuklarına nezaret edebilecekler.

Açılışı yapılacak Nazım Demirci Parkı 840 m² alanda kuruldu. Baskeetbol, voleybol ve mini futbol sahası olarak 250 m² oyun sahası yanında fitness grupları ve oyun grupları ile şık görüntüye bürünen parktaki yürüyüş yolları da parke ile döşendi. Bitkilendirmesi de yapılan parkın dış duvarları dekoratif duvar ile kaplandı. Kartepe Köseköy 17 Ağustos Farabi Parkı açılışı olacak ikinci park olarak 1650 m² alanda kuruldu. Oturma, oyun ve fitness alanları ile şık bir görüntüye bürünen park, mevsimlik çiçeklerle süslenerek farklı bir görüntü oluşturuldu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık